Міністр освіти заявила про підвищення зарплат для вчителів

Міністр освіти і науки України - Лілія Гриневич після другого візиту до Польщі заявила про ряд змін, які варто очікувати в сфері освіти. Однією з них є - підняття розміру оплати праці вчителям до рівня трьох мінімальних зарплат. 

У проекті закону "Про освіту" уже передбачене таке нововведення. Але, ухвалення такого документу, на жаль, не гарантує миттєвого вирішення проблеми низької зарплати. 

«У проекті підготовленого закону «Про освіту» ми заклали адекватну оплату праці вчителя. Зрозуміло, що не зможемо забезпечити її відразу, навіть якщо буде прийнятий закон. Потрібно розробити план щодо поступового підняття рівню зарплат», — зазначила Міністр освіти.Лілія Гриневич вважає, що вчителі мусять мати зарплату не нижчу, аніж три мінімальні зарабітні плати в Україні. Наразі ця сума становить - 1600 гривень. Тобто вчитель буде отримувати не менше 4800 гривень в місяць. Хоч, швидше всього, зростання платні за працю буде підвищуватись поступово. 

 «Це трохи більше, ніж середня зарплата вчителя зараз. Сума, на яку збільшать зарплати, від нинішньої разюче не відрізняється, проте все ж є більш адекватною»,   говорить Міністр освіти.

У прийнятому законопроекті також передбачили добровільну сертифікацію вчителів, яка дозволить їм отримувати доплати. «Добровільна» означає, що йдуть на сертифікацію тільки ті вчителі, які виявлять бажання. Зможуть пройти сертифікацію педагоги, які володіють новими методиками навчання та показують якісніші результати роботи.

Опубліковано:

2016-07-11

Розділ: Шкільна освіта