Міносвіти розвантажує шкільну програму

 

     Міністерство освіти і науки України прагне розвантажити шкільну програму для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Зокрема, департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН спільно з Інститутом модернізації змісту освіти доручено до 1 квітня забезпечити доопрацювання навчальних програм відповідно до дійсних типових навчальних планів для загальноосвітніх навчальних закладів. 

 

     З цією ж метою Міносвіти затвердило склад робочих груп, які повинні завершити свою роботу до 1 квітня. Після цього спрощені програми загальної школи будуть оприлюднені для громадського обговорення та доопрацьовані з урахуванням зауважень і думки громадськості. 

 

     Як відомо, Міністерство науки і освіти уже полегшило та затвердило нові навчальні програми для 4 класу, а також оприлюднило проект розвантажених програм для учнів 1-3 класів. Конкретні пропозиції та зауваження в Міністерстві освіти просять надсилати до 4 березня 2015 за адресою: alyonaminua@ukr.net.

 

     З одного боку, частина предметів у середній школі дійсно зайва й існує, скоріш за все, для створення ілюзії високоякісної освіти. Діти витрачають свій час на вивчення непотрібних дисциплін, які навряд чи стануть їм у нагоді у реальному житті і подальшому навчанні. З іншого боку, здавалося б, куди вже легше? Дивлячись на реальний стан освіти нашої молоді, можна прийти в жах від того, наскільки, вибачте, тупіє наша нація! Звичайно, я не кажу про всіх, адже ми маємо талановитих хлопців і дівчат, які здатні і будуть йти вперед. Але навчання далеко не для всіх є пріоритетом. Зрозуміло, що не кожному судилось стати вченими (та й не треба), проте засвоєння певних знань на базовому рівні просто необхідне! Нас і так дедалі частіше порівнюють із країнами третього світу, а наше відчуження від освіти, здобуття знань прискорить цю деградацію. 

 

 Читайте також: Ціна безкоштовної освіти

Опубліковано:

2015-02-08

Розділ: Шкільна освіта