Музична школа - за і проти

    Ви не можете жити жодного дня без музики? Ваш плейлист переповнений музичними кліпами, а вуха вже розпухли від навушників? Чи замислювались ви над музичною освітою? Давайте дізнаємось, які переваги та недоліки навчання у музичній школі.

    Перш за все, слід враховувати наявність/відсутність зацікавленості. Часто учні дитячих музичних шкіл стають ними по неволі і ненавидять кожну хвилину занять. Як на мене, звичка батьків самостверджуватись за рахунок дітей може прирівнюватись до алкоголізму та куріння. З’ясуйте, з якою метою ви чи ваші діти будуть займатись музикою: мова йде про професіональний розвиток чи загальний. У будь-якому випадку, музична освіта не нашкодить – вона дисциплінує, змушує правильно складати режим дня, адже домашнє завдання та уроки потребують чимало часу.

    Зрозуміло, що навчання у музичній школі передбачає наявність у дитини слуху та голосу. Проте, деякі педагоги завчасно ставлять хрест на музичній кар’єрі дитини через певну невідповідність загальноприйнятим стандартам. «Слух хороший, ритм хороший, певческого голоса нет» - таким був вердикт для Висоцького у школі-студії МХАТ. А йому вдалося перевершити багатьох і багатьох колег із неперевершеним голосом.

 

    Якщо ви визначились, для чого вам чи вашій дитині потрібна музична освіта, то тепер можна обирати музичну школу. Вони бувають державні і приватні. Державна музична школа гарантує видання диплому, їх мережа розповсюджена по всій Україні. До того ж, ціни тут переважно нижчі, ніж у приватних. Недоліком може бути те, що музичні школи зазвичай не мають гнучкого графіка навчання. Тоді вам може допомогти репетитор – тут у вас широкий вибір як місця проведення занять, так і часу. Так чи інакше, батькам бажано відвідати перші уроки, щоб переконатись, що дитина займається із хорошим викладачем, має певну програму навчання і т.д. Часто буває, що саме вчитель, який ще той смичок (або ще та скрипка!), вселяє огиду до музичних занять у душі дитини.

    Попри все сказане, є один нюанс: маленькі діти самі не знають, чого хочуть. Тоді у вас є шанс зацікавити їх, залучити до світу музики. Покажіть дитині цікавий фільм чи концерт, розкажіть цікаві факти із біографії видатних музикантів. Маючи за приклад відомого співака чи композитора, вашому сину чи дочці або вам особисто буде легше долати перепони. А музична освіта часом вимагає багато фізичних та нервових навантажень.

 

    Будь-яка галузь потребує системності та комплексного підходу – займаючись 2 рази на тиждень і роблячи домашнє завдання на галай-балай, вряд чи у вас вийде стати кимось у світі музики. Він потребує повної самовіддачі. Якщо ви обрали цей шлях, слідуйте йому, адже «з усіх мистецтв музика - найбільш людяне і поширене».

 

Читайте також: Нетрадиційні та приватні школи

 

 

Опубліковано:

2015-04-11

Розділ: Шкільна освіта