НМУ ім О. Богомольця - де і як навчають лікарів

   Історія Національного медичного університету О. О. Богомольця починається з 1840 року. З того часу і донині тут навчались такі величні постаті, як Микола Пирогов, Володимир Караваєв, Олександр Матвєєв, Олександр Вальтер, Михайло Булгаков, Микола Амосов… Названий університет на честь Олександра Богомольця – засновника школи ендокринології, геронтології і патофізіології.

 

Правила вступу

    Під час подання заяви ви маєте особисто пред’явити:

- документ, що посвідчує особу та громадянство;

- сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання (для вступників на основі повної загальної середньої освіти);

- документ про раніше здобутий освітній рівень, на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього.

 

    До заяви, поданої в паперовій формі, треба додати:

 - копію сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання;

 - копію документа державного зразка про раніше здобутий освітній рівень, на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього;

 - копію документа, що посвідчує особу та громадянство;

 - 3 конверти з марками по Україні;

 - шість кольорових фотокарток розміром 3 х 4 см.

Факультети НМУ ім. О. О. Богомольця

  •          Медичний факультет № 1
  •          Медичний факультет № 2
  •          Медичний факультет № 3
  •          Медичний факультет № 4
  •          Підготовки лікарів для Збройних сил України
  •          Фармацевтичний
  •          Медико-психологічний
  •          Стоматологічний факультет
  •          Підготовки іноземних громадян
  •          Факультет підвищення кваліфікації

 

    НМУ ім. Богомольця – поєднання важкої освіти і нелюдської праці, сліз і болю, боротьби за справедливість і тотальної несправедливості… Чутка про те, що студент у виші «ніхто» шириться світом і дедалі більше здається правдивою. Але наївно було б думати, що це прерогатива лише НМУ ім. О. Богомольця. Кожен виш має своїх «героїв», що підвищують самооцінку за рахунок пресингу на студентів. Є проблеми з поселенням, адже студентів більше за кількість наявних місць у гуртожитку. Ще невідомо, кому більше поталанило: тим, кому дісталась кімната в гуртожитку чи тим, хто був змушений платити за квартиру чи шукати іншого прихистку. У 2015 році місця в гуртожитку отримали лише діти пільгових категорій. Студенти НМУ ім. Богомольця відверто жаліються на умови проживання. Однак, є позитивні зміни: цього року реконструювали  гуртожиток №3, на що витратили 12 мільйонів гривень. Взагалі, недоліком медичного університету є погана матеріально-технічна база.

Студентське життя

    Ким пишаються в НМУ ім. Богомольця? Губергріц Макс Мойсейович - лікар-терапевт, доктор медицини, професор, академік АН УРСР, Заслужений діяч науки УРСР; Караваєв Володимир Опанасович доктор медицини, заслужений ординарний професор, у 1841–1891 роках професор Київського університету, один з організаторів медичного факультету в Києві і перший його декан, почесний громадянин Києва; Чалий Олександр Васильович - член-кореспондент НАПН України,
доктор фізико-математичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України – це лише невеликий перелік тих, хто приніс славу і престиж НМУ ім. О. О. Богомольця. До них належать ще десятки академіків державних академій наук України, лауреатів державних та іменних премій, заслужених діячів науки і техніки, заслужених лікарів тощо.

     Університет ім. О. Богомольця співпрацює з Каролінським університетом (Швеція) – найбільшим і одним з найкращих медичних вишів Європи. Українські студенти вже пишуть дисертаційні роботи на кафедрах Каролінського університету. Також партнерами вузу ім. Богомольця є медичні університети Німеччини, Польші, Азербайджану, Білорусі, Болгарії, Китаю, Данії, Франції, Великої Британії, Греції, Грузії, Італії, Казахстану, Литви, Молдови, Нідерландів, Португалії, Румунії та ін.

 

    В університеті діє чимало програм обміну, проектів, грантів та стипендіальних програм, стажувань за кордоном. За бажання можна поїхати до бажаної країни, продовжувати там навчання, працювати і дізнаватись про нові методи діагностики та лікування. 

 

Читайте також: ЧНУ Федьковича - уся правда про вступ, навчання і студентське життя

 

 

Опубліковано:

2015-09-13

Розділ: Шкільна освіта