Національний авіаційний університет - особливості вступу та навчання

VIVERE! VINCERE! CREARE! — ЖИТИ! ТВОРИТИ! ПЕРЕМАГАТИ!

 

    Сьогодні НАУ – один із найпотужніших авіаційних вищих навчальних закладів світу, де навчається понад 50 тисяч слухачів, серед них  - 1200 іноземних студентів із 49 країн світу. 

 

Історія НАУ 

    Фундаментом для створення університету стали авіаційні курси, організовані політехніками наприкінці XIX століття, а в 1933 році Постановою Ради Народних Комісарів СРСР на базі авіаційного факультету Київського політехнічного інституту був заснований Київський авіаційний інститут.

 

    У подальшому його назва змінювалася: Київський інститут цивільного повітряного флоту (1947 рік), Київський інститут інженерів цивільної авіації (1965 рік), Київський міжнародний університет цивільної авіації (1994 рік), Національний авіаційний університет (2000 рік).

 

    В університеті започатковані потужні наукові школи в галузях управління, механіки, електроніки, електротехніки, матеріалознавства, інформатики та обчислювальної техніки. Їх фундаторами були професор Т. Башта, академіки О. Кухтенко та Г. Пухов, члени-кореспонденти О. Пеньков, Б. Малиновський, професори А. Грохольський, Л. Iльницький та інші.

 

    У різні роки університет очолювали М. Королько, В. Подпорінов, Д. Глінчук, Н. Таранюк, М. Горчаков, П. Подчасов. У 1954–1975 роках ректором працював М. Голего. Він зробив значний внесок у будівництво навчального комплексу, створення та розвиток його матеріально-технічної бази, організацію наукової роботи, формування науково-педагогічного колективу. У 1975-1988 роках університет очолює О. Аксьонов. З 1988 року по 1998 рік керівництво університету здійснює П.Назаренко; з 1998 по 2008 рік університет очолює В.Бабак; з 2008 року ректором призначено  М. Кулика.

 

    Враховуючи загальнодержавне і міжнародне визнання результатів діяльності та вагомий внесок у розвиток національної вищої освіти і науки, Указом Президента України Л. Кучми у вересні 2000 року університету надано статус національного.

 

Правила вступу та прохідний бал

    Вступники особисто подають заяву про участь у конкурсному відборі до НАУ в паперовій або в електронній формі. При поданні заяви в паперовій формі вступник пред’являє особисто:

 •         документ державного зразка про раніше здобутий освітній (освітньо- кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього;
 •         сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання;
 •         медичну довідку за формою 086-о (оригінал);
 •         документ, що посвідчує особу та громадянство (відповідно до статті 5 Закону України «Про громадянство України»), військовий квиток або посвідчення про приписку, свідоцтво про народження - для осіб, які за віком не мають паспорта, або інший документ, який засвідчує особу і громадянство.

 

До заяви, поданої в паперовій формі, вступник додає:

 •     документ державного зразка про раніше здобутий освітній (освітньо- кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього, за особистим вибором оригінали або копії;
 •     сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання (для вступників на основі повної загальної середньої освіти) Українського центру оцінювання якості освіти, за особистим вибором оригінали або копії;
 •     копію документа, що посвідчує особу та громадянство;
 •     медичну довідку за формою 086-о або її копію;
 •     шість кольорових фотокарток розміром 3 х 4 см.

   

    Прийом заяв та документів починається 10 липня 2015 року; 24 липня завершується прийом заяв та документів від осіб, які мають проходити творчий конкурс (триває з 21 липня  до 01 серпня 2015 р.) або складати вступні екзамени (25 липня – 01 серпня 2015 року). 24 липня 2015 року о 18.00 годині закінчується загальний прийом заяв та документів.

 

    Оприлюднення рейтингових списків відбувається 2 і 7 серпня для денної форми та 11 і 17 серпня – для заочної. До 5 серпня 2015 року до18.00 відбувається вибір місця навчання вступниками денної форми і до 15 серпня 2015 року до15.00 – заочної. Зарахування за кошти фізичних та юридичних осіб відбувається відповідно не пізніше 14 і 21 серпня.

 

Порядок роботи приймальної комісії НАУ: 

Період Час
10 липня 2015 – 01 серпня 2015   8.00 – 17.00 (Нд. вихідний день)
02 серпня 2015 – 14 серпня   2015 8.00 – 16.00 (Сб.- Нд. до 14.00)
24 липня, 5 серпня 2015   8.00 – 18.00
15 серпня 2015 – 30 серпня 2015   8.00 – 15.00 (Сб.- Нд. вихідні дні)

 

 - обідня перерва з 12.00 до 13.00 години.

 

    Прохідні бали на бюджет останніх років:

2012 рік: 557, 2 – 868,9;

2013 рік: 559,6 – 853, 8;

2014 рік: 440, 5 – 728.

 

    Прийом на навчання відбувається за такими напрямами та спеціальностями:

 • Природничі науки (Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування);
 • Інформатика та обчислювальна техніка (Комп'ютерна інженерія, програмна інженерія);
 • Автоматика та управління (Системна інженерія,автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології);
 • Енергетика та енергетичне машинобудування (Енергомашинобудування);
 • Електроніка (Електронні пристрої і системи);
 • Радіотехніка, радіоелектронні апарати та зв’язок (Радіотехніка);
 • Авіаційна та ракетно-космічна техніка (Авіа- і ракетобудування, авіоніка);
 • Біотехнологія (Біотехнологія);
 • Будівництво та архітектура (Будівництво);
 • Транспорт і транспортна інфраструктура (Транспортні технології, аеронавігація, обслуговування повітряних суден).

 

    Як і будь який ВНЗ, НАУ має своїх фанатів та ненависників. Одні студенти вказують на процвітання корупції, інші зазначають, що ніколи такого явища не спостерігали. Очевидно, це залежить від інституту та спеціальності. Загострюють увагу на активному студентському житті, але й на складності  поселення в гуртожиток. Щодо навчання, то тут, що не дивно, більший відсоток належить саморозвитку. А взагалі, гарну освіту можна отримати і в поганому закладі. Головне – ваше бажання.

 

Студентське життя

    Велике значення у житті студентів Національного авіаційного університету відіграє спорт. Студенти університету мають можливість задовольняти свої потреби в різних секціях з технічних видів спорту: дельтапланерного, авіамодельного, вітрильного, підводного плавання, а також ігрових видів: регбійного, гандбольного, футбольного і т.д. Гордістю НАУ є команда регбістів "Арго-НАУ" - тринадцятиразовий чемпіон Радянського Союзу і шестиразовий чемпіон України. Університетська команда є базовою для національної збірної України. НАУ також має власний яхтовий клуб.

 

    Університет – активний учасник фестивалів «Студентська весна»; пишається він командою КВК «Від гвинта», співпрацює з Національною філармонією України.


    У стінах НАУ навчались члени-кореспонденти НАН України М. Голего, О. Аксьонов, заслужений діяч науки і техніки України П. Назаренко, лауреати Ленінської премії, професори В. Крилов, Г. Майкопар, лауреат Державної премії, професор Я. Пархомовський, президент авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України” В. Потемський, президент Транспортної клірингової палати Росії С. Iллічов та інші відомі діячі науки і техніки багатьох країн. Гордість університету — його випускник, видатний вчений в галузі авіації та космонавтики, генеральний конструктор ракетно-космічних систем, двічі Герой Соціалістичної Праці, лауреат Ленінської та Державних премій, академік В. Челомей.

    Сектор з працевлаштування НАУ співпрацює з такими компаніями як авіакомпанії Міжнародні Авіалінії України, «Аеросвіт», «Хорс», туристична компанія «AmericanTravelGroup», компанії Coca-cola, JTI, Євросеть, Adidas, Beeline, Воля – кабель, PortaOne, Unitrade, Українська Страхова компанія та багато інших.

 

Читайте також: Києво-Могилянська академія - особливості вступу та навчання

 

Опубліковано:

2015-02-15

Розділ: Кращі університети України