Національний технічний університет "Харківський Політехнічний Інститут"

   Харківський політех увійшов до списку найкращих вишів світу. Проблемка в тому, що він посів 701 місце, але все ж таки… Насправді, життя в університеті буяє, є чим зайнятись і на що подивитись. Тож зазирнемо у простори Національного технічного університету Харківського політехнічного інституту.

Коротка історія

    30 вересня 1871 року зібрання Харківської міської громади вирішило пожертвувати 50 тисяч рублів на побудову технологічного інституту. На тому й розійшлися. У 1885 році навчальний заклад почав своє офіційне існування. У кінці 19 століття Харківський технологічний  інститут охрестили Інститутом Імператора Олександра III. Спортивне життя у закладі на дуже високому рівні. Ще у 1952 році за спортивні досягнення інституту вручили перехідний Червоний прапор обкому профспілок. А в 1970 році він отримав золоту медаль ВДНГ СРСР за досягнення в науці. Титулований університет однак. Нині вже Національний університет працює і виховує успішних студентів. А ось і правила, як стати одним із них.

 

Правила вступу та навчання

    Строки подання документів стандартні для 2015 року: з 10 липня до 1 серпня для тих, хто вступає на основі сертифіката ЗНО. Особи, що пишуть творчі завдання чи складають вступні іспити, можуть подати документи до 24 липня.

 

    Якщо ви хочете зробити це особисто, то потрібно мати із собою:

- документ, що посвідчує особу та громадянство;

- атестат і додаток до нього;

- сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання.

 

     До заяви, поданої в паперовій формі, доведеться додати:

- атестат і додаток до нього, за особистим вибором оригінали або копії;

- сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, за особистим вибором оригінали або копії;

- копію документа, що посвідчує особу та громадянство;

- шість кольорових фотокарток розміром 3 х 4 см.

 

    Прохідний бал залежить від спеціальності і протягом останніх 3 років коливався у межах 529,8-784,7. Випадки, де прохідний бал 700+, нечасті, тому для володарів скромних балів цілком реально вступити до Харківського політеху.

    В університеті досить важко вчитися. Усі матеріали доступні в електронному вигляді, тому на методички витрачатись не прийдеться. Великим мінусом є гуртожитки, де не вистачає місця, немає належних умов для життя, і кімнати просто кричать про ремонт. Мабуть, погані гуртожитки  - це спільне лихо для всіх вишів Харкова. Також є проблеми з опаленням аудиторій. Попри все це, в політесі дуже розвинене спортивне життя. Більше того, його спорткомплекс відзначений Державною премією в галузі архітектури і має статус «Бази олімпійської підготовки збірних команд України».

 

Факультети НТУ ХПІ

Автоматика і приладобудування

Бізнес і фінанси

Інтегральної підготовки

Гвардійський факультет військової підготовки

Інформатика й управління

Комп’ютерні та інформаційні технології

Машинобудівний

Міжнародної освіти

Механіко-технологічний

Фізико-технічний

Економічний

Економічна інформатика і менеджмент

Електромашинобудівний

Електроенергетичний

Енергомашинобудівний

Німецький технічний

Технології неорганічних речовин

Транспортного машинобудування

Інтегровані технології та хімічна техніка

Інженерно-фізичний

 

Студентське життя

    Як я вже зазначала, спорт в ХПІ поважають і розвивають. Студенти беруть участь в усіх конкурсах, спартакіадах і змаганнях, які тільки існують. Родзинка закладу – власний відеоцентр, де знімають фільми у жанрах хроніки, документальні, ігрові, мультиплікації. Ось приклад діяльності центру – мультик про те, як пасажири очікують автобуса… Правдивий, кумедний і досі актуальний, хоча знятий багато років тому. 

    До книги «П'ять тисяч видатних особистостей світу», виданій в США, увійшли вісім вчених, що в  різний час працювали в ХПІ: В. І. Атрощенко, Н. Н. Бекетов, А. С. Бережний, П. П. Будников, Л. Д. Ландау, Є. І. Орлов, Л. С. Палатник, А. Н. Щукарев. Також до видатних випускників ХПІ належать Гуревич Михайло Йосипович - радянський авіаконструктор, Євген Ліфшиц та Ілля Ліфшиц - фізики-теоретики, Морозов Олександр Олександрович - геніальний конструктор танків, Рижков Іван Васильович - вчений-ливарник, Товажнянський Леонід Леонідович - ректор НТУ «ХПІ», доктор технічних наук, професор.

 

Читайте також: Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна

 

Опубліковано:

2015-05-25

Розділ: Шкільна освіта