Нетрадиційні та приватні школи

   Нетрадиційні та приватні школи створюють умови для реальної освіти, яка буде цікавою та корисною для учнів, пристосує їх до вимогливого світу, який більше не знайомий із поблажливістю.

 

    Із дитинства слід навчати дітей тому, що за все треба платити: фінансовими, часовими, інформаційними ресурсами – їх список невичерпний, але істина залишається тією самою.

 

    Online High School при Стенфордському університеті – мрія для тих, хто хоче поєднувати навчання та заняття улюбленою справою. Stanford University Online High School (OHS) позиціонує себе як школа для обдарованих дітей, що досить справедливо. Вчителі розвивають в учнів критичне мислення, ораторські здібності, підвищують інтелектуальну зрілість та відповідальність. Школа має гнучкий графік, уроки побудовані у формі онлайн семінарів, крім того, існують клуби, засновані на інтересах учнів. У відео ви більше дізнаєтесь про структуру та мету діяльності Стенфордської школи із вуст її директора:

 

 

    Beaver Country Day School  - більше, ніж школа. Цей заклад значно мірою випереджає традиційну систему освіти. Тут основи програмування вивчаються одночасно із кожною дисципліною. Так, усі учні з 6 по 12 клас на уроках літератури створюють платформи для мультфільмів, на фізиці, хімії та історії візуалізують дані про походження явищ та процесів, послідовність подій у часі і т.д. 

 

    Це нововведення дійсно вивело школу на новий рівень розвитку, однак, не думайте, що на це пішло небагато зусиль і часу. Вчителі також засвоювали основи програмування, щоб потім навчити дітей поєднувати технічні знання та творче мислення. 

    Beaver Country Day School разом з МТІ є засновником програми NuVu (дослівно – newview – «новий погляд») Studio program, яка дозволяє учням відвідувати тренувальні курси, розроблені студентами Масачусетського технологічного інституту.

 

    Проект «Quest to Learn» - державна середня школа, де навчальний процес побудований на комп’ютерних іграх та їх дизайні. Кожний триместр учні отримують ряд досить складних завдань, ігор або квестів, які потребують максимального ступеня залучення школярів у навчальний процес, їх активного спілкування. У «Quest to Learn» вивчають програмування, тайм-менеджмент, основи особистого брендингу, «цифрове громадянство» (ефективне використання Інтернету для взаємодії із суспільством) та ін. 

     Приватні школи в Україні покликані навчати дітей тому, чого вони хочуть. Звичайно, вони не прагнуть стати Хогвартсами, тут не викладають магію, але намагаються забезпечити максимум задоволення від навчання. Головний принцип – врахування індивідуальності учня та його потреб, вивчення дисциплін, які знадобляться у майбутній професії, починаючи від ораторського мистецтва до миловаріння та кулінарії.

 

    Крім того, дитина перебуватиме чи не в тепличних умовах, адже її очікують  4-х або 2-х разове харчування, заняття у кружках інтересів, де можна навчатись будь-чому: від фехтування до театральної гри, висока інфраструктурна оснащеність, себто нові меблі, інтерактивні дошки тощо.

 

    У приватних школах високий рівень мовного виховання, і знову ж таки, дитина може обирати факультативи німецької, китайської, іспанської та інших мов. Іноді діти навчаються суто на англійській мові.

 

    Усе це чудово попри один фактор: ціни у приватних школах значною мірою перевищують річну ціну навчання у найпрестижніших ВНЗ України. Так, середня плата в Олександрійській гімназії у м. Києві становить! 102 300 грн. за рік, у школі «Афіни» - від 58 000 до 70 000 грн., у гімназії «Гармонія» - близько 40 000 грн., парку-школі Dixi– 30 000 грн., у ліцеї Гранд – 12 800 євро…

 

    Порівняйте: рік навчання на найдорожчій спеціальності в університеті не перевищує 30 000 грн.

 

    Отже,поки ми мріємо про нестандартні школи, куди діти будуть ходити із задоволенням, інші уже створюють їх та розвивають. Найбільш передовими в Україні є приватні школи, але далеко не кожен українець може дозволити собі навчати дитину у школах класу VIP.

 

Читайте також: Академія Хана - онлайн освіта, доступна кожному

 

 

Опубліковано:

2015-04-09

Розділ: Шкільна освіта