Новий метод від науковців: як "завантажувати" мозок знаннями

Скільки разів учні та студенти ставлять собі запитання: як зробити так, щоб знання в голові тримались раз і назавжди? Як зробити так, щоб пролема запам'ятовування інформації, особливо складної, була вирішена в лічені секунди? Науковці не просто задались цим самим питанням, а й знайшли рішення проблем.

Дослідники розробили тренажер, якій безпосередньо може подати інформацію одразу до мозку людини (так-так, згадайте кіно "Матриця"). Цей механізм допомагає оволодіти новими навиками набагато швидше в порівнянні зі звичайними методиками.


«Наша система є однією з перших в своєму роді. Це система стимуляції мозку, - пояснює доктор Метью Філліпс. - Коли ви дізнаєтеся щось, ваш мозок фізично змінюється. В процесі, званому нейро-пластичність, в мозку створюються і закріплюються зв'язку. Виявляється, що деякі функції мозку, такі як мова і пам'ять, розташовані в дуже специфічних областях мозку розміром з ваш мізинець. Наша система переносить потрібні зв'язки в потрібні ділянки мозку ». Д-р Метью вважає, що стимуляція мозку може використовуватися для таких завдань, як навчання водінню, підготовка до іспитів і вивчення мови.

 

вчені


Вчені вважають, що такий тренажер може бути першим кроком в розробці сучасного програмного забезпечення, яке зробить миттєве навчання в стилі «Матриці» реальністю.

Дослідники з HRL Laboratories в Каліфорнії кажуть, що знайшли спосіб посилювати навчання, тільки в набагато менших масштабах, ніж в голлівудському фільмі.

Вони вивчали електричні сигнали в мозку тренованого пілота, а потім подавали ці дані в мозок новачків, які навчалися пілотувати літак в реалістичному симуляторі польотів.

Вчені вважають , що такий тренажер може бути першим кроком в розробці сучасного програмного забезпечення , яке зробить миттєве навчання в стилі « Матриці » реальністю . Дослідники з HRL Laboratories в Каліфорнії кажуть , що знайшли спосіб посилювати навчання , тільки в набагато менших масштабах , ніж в голлівудському фільмі . Вони вивчали електричні сигнали в мозку тренованого пілота , а потім подавали ці дані в мозок новачків , які навчалися пілотувати літак в реалістичному симуляторі польотів .
Дослідження, опубліковане в журналі Frontiers in Human Neuroscience, показало, що, новачки, які отримали стимуляцію мозку за допомогою електродів головного шолома, поліпшили свої здібності пілотування і освоїли завдання на 33 відсотки краще, ніж в групі плацебо.

Опубліковано:

2016-03-12

Розділ: Шкільна освіта