Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова

   Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова належить до «еліти» українських освітніх закладів разом із вишами Києва, Харкова та Львова. Як би сумно це не було, але є загроза, що від минулої величі університету залишилось лише гучне ім’я. Де правда, а де вигадки? Спробуємо з’ясувати.

Історія університету

    Одеський університет ім. І.І. Мечникова заснували в 1865 році, у теперішній День трудящих – 1 травня. Він названий на честь Іллі Ілліча Мечникова  – лаурета Нобелівської премії з фізіології та медицини і першовідкривача «болгарської палички» - основи справжніх йогуртів та біокефірів. ОНУ – університет-герой, який працював навіть під час Великої Вітчизняної Війни, за свої досягнення нагороджений орденом Трудового Червоного Прапору. Серед співробітників, випускників і викладачів вишу чимало науковців, письменників, відомих мандрівників. Дійсно, колись ОНУ був справжньою перлиною та зразком для інших…

Правила вступу та прохідний бал

    Правила вступу до Одеського університету ім. Мечникова загальні, від вас потребують стандартний пакет документів. Прохідний бал коливається від 550,8 (напрям - фізика) до 876,4 (журналістика). Середній бал атестату – 175,4; ЗНО – 167,3. Тобто, при великому бажанні і невеликій вибагливості (будьте обережні з напрямом журналістики, де дуже високий прохідний бал) можна стати студентом ОНУ.

 

Напрямки та спеціальності

Підготовка бакалаврів, спеціалістів та магістрів в ОНУ проходить на таких факультетах:

Біологічний факультет

Геолого-географічний факультет

Економіко-правовий факультет

Історичний факультет

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи

Факультет романо-германської філології

Фізичний факультет

Філологічний факультет

Філософський факультет

Хімічний факультет

 

    Також університет має такі підрозділи, як Інститут соціальних наук, Інститут інноваційної та післядипломної освіти, Інститут математики, економіки і механіки.

 

    Щодо якості навчання, то це питання спірне. Тут на думку приходять слова Шевченка: «Було колись — в Україні ревіли гармати; було колись — запорожці вміли пановати». ОНУ славився своїми випускниками і незрівнянною якістю підготовки, та й досі університету є ким пишатись. Але пройшло чимало років, а технічна база закладу не оновлюється, студенти скаржаться на застарілі програми, корпуси і підручники. Щодо книжок, то це не тільки проблема ОНУ, вона присутня в усіх університетах, могли б і не жалітись, чесне слово… Все одно майже всю інформацію беруть з Інтернету. Насправді, нарікань на  університет чимало, особливо із боку студентів нового десятиріччя. Ті, хто навчався тут колись, за царя Гороха, мають привід похвалити виш, і не безпричинно: скільки талановитих науковців він виховав! А зараз… А знаєте що? Нічого страшного, що якість освіти не на найвищому рівні. Зате у вас буде море! Добре склали сесію – гайда на море, погано – тим паче!

Студентське життя

    Як розважити себе під час виснажливого навчання? Обирайте між співом у Академічній хоровій капелі чи вокальній студії, танцюльками в хореографічному колективі народного танцю «Автограф»,  ансамблі ірландського танцю «Iridas», студії сучасного танцю; можна клеїти  дурня у команді КВК або блиснути розумом у клубах інтелектуальних ігор «Що? Де? Коли?» та «Брейн-ринг». У КВК, звичайно, не клеять дурня, навпаки, смішити людей – мистецтво, що потребує майстерності. Недарма Одеса – столиця гумору в Україні.

 

    ОНУ співпрацює із країнами ЄС, бере участь у проектах міжнародної мобільності (обміну) та стипендіальних програмах Еразмус Мундус та Еразмус+. Як би не нехаяли Одеський університет ім. Мечникова, йому є ким і чим пишатись. Видатні випускники та студенти: Сашко Останін – переможець шоу «Танцюють всі» в Україні, а також Відкритого чемпіонату зі степу в США; Ірина Ісаєва – переможець Всеукраїнської олімпіади з німецької мови, вона отримала стипендію DAAD і тепер навчається в Німеччині; Євген Козлов – чемпіон світу із тай-боксу та багато ін. Ці люди не скаржаться на погану освіту і старе обладнання, а просто роблять те, що люблять. 

 

Читайте також: Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна

 

Опубліковано:

2015-04-28

Розділ: Кращі університети України