Ольга Лихоман - репетитор з великої букви "Р"

   Нам пощастило взяти інтерв’ю у Ольги Лихоман – репетитора англійської мови в Ужгороді. Чесно кажучи, такого розуміння та уваги ми не чекали. Ольга погодилась відповісти на всі питання у максимально короткий строк при тому, що працює без вихідних. Велика дяка їй за це. А тепер прийшов час дізнатися, як і чим живуть репетитори англійської.

 

Ольго, що для вас індивідуальний підхід? Це речення прописане чи не в кожній репетиторській анкеті. У чому сутність індивідуального підходу для вас?

-          Індивідуальний підхід для мене - це розуміння потреб та можливостей кожного учня. Є учні, які усвідомлюють, наскільки знання їм знадобляться в майбутньому, а є учні, які цього ще не розуміють. Причому це взагалі не залежить від віку. Моє завдання полягає в тому, аби подати матеріал цікаво і не викликати у своїх підопічних негативних емоцій, відчуттів до вивчення іноземної.

 

Як часто ви змінюєте літературу, за якою навчаєте клієнтів? Наскільки дорога якісна література з англійської мови?

-          Навчальну літературу для своїх учнів (школярів, абітурієнтів чи навіть дорослих), я стараюсь оновлювати та поповнювати щомісячно. У наявності велика кількість англомовної літератури. Якщо підручник, за яким я працюю, мені чи моїм учням не сподобався, або не підійшов з тих чи інших причин, я стараюсь його обміняти або продати, при цьому придбавши щось інше, цікавіше.

    Якісна навчальна література коштує немалих грошей. Ціни різняться. Але найбільша проблема в тому, що у мене, як приватного репетитора, повинна бути література для всіх вікових категорій. Враховуючи різні картки, плакати, кубики для полегшеного вивчення іноземної. Завжди щось нове, яскраве, з цікавинкою. Здебільшого, мої клієнти не витрачають коштів на придбання підручників, оскільки я їх цим забезпечую.

 

Ви живете в Ужгороді. Не було бажання поїхати до західних сусідів? Так вже склалось, що Закарпатська область вважається емігрантською. Там все-таки має бути вища зарплатня.

-          Ні, такого бажання в мене не виникало. Ужгород – це чудове місто, де також вистачає роботи для всіх. Умови праці та дохід мене цілком влаштовують.

 

Які тренди у вивченні англійської мови ви могли прослідкувати за роки свого викладання?

-          Діти – це радість! Нові знайомства, нові завдання, цілі, які ставлять мені учні та їх батьки – завжди цікаво. Комусь важко з граматикою, хтось згадав, що на носі ДПА чи ЗНО з англійської мови, дорослим учням, зазвичай, потрібен розмовний курс. Школярі не встигають з домашнім завданням, за шкільною програмою. Найбільш актуально - це дошкільнята та школярі. Також підготовка до ДПА та ЗНО.

Ви – бджілка-трудівниця, судячи із вашого робочого графіка. Будучи тендітною жінкою, працювати без вихідних – справжній подвиг. Де ви берете стільки енергії?

-          Енергію працювати мені надає, у першу чергу, любов до свого предмету. Моя активність заряджає учня, допомагає побороти всі страхи перед вивченням англійської. Я просто люблю свою роботу, своїх учнів. Я постійно вчуся, розвиваюсь у плані вивчення іноземної, у методиці викладання. Кожен новий день – відкриття й завжди цікаво, що цей день нам принесе.

 

Ольго, ви створили групу ВК. І ви одна з небагатьох, хто фотографує своїх учнів і сам процес навчання. У репетиторській справі багато чого лишається поза кадром. А ви відкриті для світу. Чому ви вирішили створити групу? Це самобрендування, інструмент для сарафанного радіо чи натхнення? Чи все разом?

-          Я обожнюю фотографувати своїх учнів. Тим більше, одне фото не займе багато часу з нашого уроку. А згадка залишиться… Діти невпинно ростуть, з кожним місяцем змінюються. Мені цікаво мати такий собі міні-архів фото учнів.

Групу ВК була створена, насамперед, для самобрендування, для реклами. Згодом ця група перетворилась на своєрідний блог, де я можу вільно розкривати свої думки, побажання, відгуки та досягнення моїх учнів, вкладаючи при цьому фото з наших занять. Публікувати свої міні-статті в обговореннях групи. Сподіваюся, усе це цікаво колегам та клієнтам.

 

До речі, приємно бачити, що ви не приховуєте ціни на свої послуги. Прайс-лист, створений вами, спрощує роботу батьками та усуває певні нюанси при обговоренні вартості уроків. Якщо ви будете підвищувати вартість занять, із чим це буде пов’язано?

-          Підвищення вартості моїх занять пов’язане з підвищенням цін загалом. Наприклад, якщо зросте в ціні навчальна література, оплата оренди приміщення чи то вартість на канцтовари, то раз-двічі в році можу собі дозволити збільшити ціни на свої послуги. Це все та ще багато іншого входить в ціноформування репетиторських послуг.

 

Як ваші батьки ставляться до фанатичного захоплення викладанням та учнями?

-          Мої батьки – моя підтримка. Справді, відколи себе пам’ятаю, завжди хотіла бути вчителем. Моя мама підтримувала мене змалку, прививаючи любов до іноземної. Хочу подякувати батькам за надану мені можливість отримати вищу освіту, за постійну підтримку. Окреме спасибі моєму репетитору англійської мови й наставнику до цього часу. Без цих людей я б не досягла таких результатів.

 

Ви плануєте відвідати/ відвідували Штати чи Велику Британію для вдосконалення розмовних навичок чи просто для розширення свідомості, задоволення, жаги подорожування?

-          В Штатах чи Англії, на превеликий жаль, не бувала. В мріях, думках я постійно подорожую. Найближчий рік-два маю на меті обов’язково побувати в Лондоні. Я ж вчитель англійської. А це для нас, як кажуть, «musthave». Заодно, вдосконалю розмовні навички, побачу світ і накуплю нарешті англійських сувенірів.

 

Наскільки я знаю, є певні відмінності між англійською та американською вимовою. А яка вимова вам більше до вподоби: англійська чи американська?

-          Так, Ви праві, існують певні відмінності між англійською та американською вимовою. Мова американців, як правило, більш різка, динамічна. Велику роль відіграє також  інтонація в обох варіантах. Мені більш до вподоби багатий, різноманітний, елегантний, неповторний варіант англійської вимови. 

 

Читайте також: Кубриш Соломія Василівна - репетитор німецької мови в Києві

 

 

Опубліковано:

Розділ: Інтерв'ю з репетиторами

Автор: Компанія Букі