Особливості проведення ЗНО-2016

    Кожного року Міністерство освіти і науки України і УЦОЯО вносять певні зміни до проведення ЗНО та вступної кампанії. Деякі з них дійсно зарекомендували себе як ефективні, як, наприклад, пріоритетна система вступу до вищих навчальних закладів, яку лишать у вступній кампанії 2016. Що ще нового нас чекає у 2016 році?

 

    По-перше, УЦОКО очолює новий директор Вадим Карандій. Вадим Анатолійович стверджує, що є всі шанси для проведення ЗНО-2016. На оновлення матеріальної бази виділили в УЦОЯО 10 млн грн. Також будуть кадрові зміни: до центру прийдуть нові IT-працівники.

 

    Абітурієнти матимуть право складати ЗНО з 4 предметів, не більше. Загальна кількість навчальних дисциплін, які «йдуть» на тестування, обмежується 12 предметами: українська мова та література (обов’язково), математика, біологія, географія, історія України, хімія, фізика, іноземні мови – англійська, німецька, іспанська, російська. Раніше Сергій Квіт зазначав, що в МОН планують зменшити кількість дисциплін, із яких доведеться складати ЗНО. Як бачимо, Міністр освіти виконав обіцянку: у переліку немає світової літератури, всесвітньої історії, економіки, правознавства тощо.

    ЗНО-2016 триватиме з 5 травня по 10 червня. Досить рано як для тестування. Це сміливе рішення з боку МОН та УЦОЯО, враховуючи усі негаразди і проблеми ЗНО у 2015 році. На щастя, цього року не будуть змінювати програми ЗНО, тому діти можуть сміливо готуватися самостійно або з репетиторами за старими програмами. З боку центру оцінювання було б непогано дійти єдиного висновку на рахунок змісту програм. Щорічні зміни нікому не йдуть на користь, а лише підтверджують залежність від політичної ситуації та прийдешньої влади. Прикладом може бути ЗНО з історії України та української літератури, де час від часу вилучають періоди, статус історичних осіб, інформацію про них чи авторів та їхні твори.

 

    До речі, у 2016 році результати ЗНО з історії України(період 20 – початку 21 століття), математики та української мови і літератури (як і в минулому році) будуть зараховані як результати ДПА. Тепер в одинадцятикласників набагато менше шансів на списування державної підсумкової атестації, а оцінки за неї точніше відображатимуть реальний рівень знань. Автор не з чуток знає про те, як складають ДПА в українських школах…

 

Читайте також: Умови прийому до університетів у 2016 році

Опубліковано:

2015-10-24

Розділ: Новини ЗНО