Підготовка до ЗНО: поради і секрети

    Підготовка до ЗНО є обов’язком кожного свідомого 11-класника, крім тих, хто має вроджену інтуїцію і, можливо, екстрасенсорні здібності. Тести ЗНО цілком відповідають шкільній програмі, і ми впевнені, що саме Вам вони під силу. Спробуємо пояснити деякі тонкощі у специфіці підготовки до ЗНО.

 

    Основними предметами, які обирають для складання ЗНО, є українська мова та література, математика, далі фігурують географія, історія, фізика… Написання кожного із тестів потребує:

 

  •  Спокою: страх ніби сприяє виробленню адреналіну, але на ЗНО Ви не зрушуєте гори, а надмірна нервовість призведе  до найтиповіших і найелементарніших помилок;

 

  • Уваги: читайте питання від початку до кінця, не ігноруйте жодного слова; можна «погоріти» на найпростішому завданні – помилка полягатиме у тому, що дитина вирішить першу частину завдання, забувши оформити кінцеву відповідь;

 

  •  Знань і належної підготовки. Банально, але правда. Отримати хороші результати на ЗНО реально, але якби тести були занадто вже легкі, то серед результатів фігурували б тільки бали 190-200 за кожний.

 

Тепер поговоримо про деякі деталі

    Тестування з української мови та літератури з кожним роком втрачає позиції. Можливо, у зв’язку із нововведеннями ситуація зміниться, але не факт. Наприклад, питання 2014 року були складені чи не для дошкільнят. Справді, тести з літератури потребували від учнів присутності на уроках і біль-менш непоганого орієнтування у творах. Нічого надскладного не запитували. Однак, будьте пильні із творчістю Тараса Шевченка: вивчіть періоди написання віршів, найкоротші намагайтесь запам’ятати (зустрічаються цитати, у яких досить легко заплутатись). Знання цитат стосується не тільки поезій Кобзаря, а й всього матеріалу, але вони часто повторюються у типових тестових зошитах із підготовки, тому зверніть на них увагу.

 

     Щодо питань з української мови, то тут гідними славного імені абітурієнта були хіба що останні завдання на пошук відповідностей та творче завдання. Ні в якому разі не пропускайте написання твору! Від Вас не потребують шекспірівського таланту: знання синтаксису, орфографії та послідовне висловлення власної думки на задану тему допоможуть набрати значну кількість балів.

 

    Існує структура твору, і саме відповідність її вимогам сприятиме кращій оцінці.

 

    У просторах Інтернету знайшли ось таку цитату про бутафорську складність ЗНО з української мови та літератури: «ЗНО - це тест не на загальний рівень знань, а на надлишкові знання.Тест з української літератури повністю побудований на деталях: жанр твору, імена та характеристики персонажів. А тест з української мови включає завдання по найважчим темам зі шкільної програми ". Страшно, чи не так?

 

    А от ЗНО із математики та фізики пройшли на гідному рівні. Вивчайте формули і щоденно практикуйтесь: у транспорті, на репетиторських заняттях, на уроках, із яких не складаєте тестування (нічого гріха таїти). Обклейте квартиру стікерами Post-It: усі необхідні формули та константи постійно будуть перед очима, що пришвидшить процес запам’ятовування.

 

    Що стосується іноземних мов, то змінити вже можна не так багато. Ваш вибір тестування з цього предмету вже передбачав наявність знань і навичок. Вдосконалюйте граматику, вирішуйте (якщо Ви не зробили цього раніше) тести минулих років. Знову колосальне значення має правильно складене власне висловлювання. 

 

    На завершення просимо Вас відповідально поставитись до тестування: не запізнюйтесь, розраховуйте час, не залишайте пропусків у бланку - намагайтесь вирішити питання хоча б методом виключення, перевіряйте себе, уважно заносьте відповіді у бланк і НЕ намагайтесь списати у сусіда спереду чи ззаду: все одно варіанти відповідей і запитань у кожному тестовому зошиті розташовані по-різному.

 

P.S. Для заспокоєння деякі учні п’ють таблетки чи настоянку валер’яни та інші препарати (у межах законодавства України), що мають побічні ефекти. Сонливість – поганий помічник. Намагайтесь заспокоїтись більш природним шляхом.

 

Читайте також: Як знайти репетитора?

 

Опубліковано:

2015-03-16

Розділ: Новини ЗНО