Перепідготовка викладачів англійської мови відбудеться!

    В Україні в 2016 році відбудеться перепідготовка вчителів англійської мови. Дуже правильний і виважений крок, адже причиною деградації учнів є не тільки самі учні, а й  недокваліфікованість вчителів.

 

    Нещодавні рейтинги доводять, що англійська в Україні стала краще. Але можна ще краще. До того ж, незнання іноземної мови, зокрема англійської, гальмує розвиток усіх сфер освіти і науки.

 

    У рамках проекту, де вчителі англійської мови виступатимуть агентами змін, 4000 викладачів у 7 областях та Києві пройдуть спеціальну підготовку. Проект є частиною програми Україна speaking, яку підтримують Британська Рада в Україні та МОН.

    Спочатку підготовку за європейськими стандартами пройдуть 170 вчителів англійської мови (відбір викладачів пройде на конкурсній основі). Ці вчителі стануть тренерами для своїх колег і мають навчити не менше 20 чоловік у своєму населеному пункті. Британська Рада відповідає за якість підготовки вчителів, а МОН – за організаційні питання.

 

    Перші заняття для вчителів «Нового часу» пройдуть вже у лютому місяці. Обраними областями стали: Волинська, Львівська, Вінницька, Чернівецька, Дніпропетровська, Херсонська, Черкаська та місто Київ.


    Нагадаємо, що вже підписаний указ Президента про проголошення 2016 року роком англійської мови. У межах цієї ініціативи планують створити курси англійської мови при вишах для всіх-всіх-всіх (студентів, аспірантів, викладачів), ввести вивчення англійської там, де це не практикують, розширення її використання для вивчення інших дисциплін. Також у планах проведення фахових курсів і ще більшої кількості конкурсів та олімпіад. Фактично, 2016 має бути просякнутий англійською мовою.

 

    Цікавим пунктиком для усіх студентів та учнів є розширення обміну кадрами між Україною та англомовними країнами. У майбутньому хочуть ввести виплату зарплатні вчителям англійської залежно від рівня володіння ними мовою. Досить правильне рішення, адже навіть у топових вузах України рівень знань вчителів не відповідає усій топовості і розкрученості вишу.

 

Читайте також: Україна у світовому рейтингу англійської мови

 

 

Опубліковано:

2015-12-30

Розділ: Шкільна освіта