Події Майдану і війни в Україні вивчатимуть у школах

 Коли настануть невоєнні дні?  Кривамими замерзлими руками                                                                   

 Пишу усоте, що давно між нами стоїть коханка в одязі війни.        

 

    Майдан 2014, який розпочався у серці України – м. Києві, сколихнув увесь світ. Наші східні сусіди почали активно цікавитись ситуацією на в Україні, з’явилось безліч фото і відео, створених з метою розкрити суть Майдану. Тепер МОН створило навчальні матеріали про Революцію Гідності та російсько-українську війну – їх уже готують до видруку та електронного розповсюдження. Чи можна вважати таке рішення правильним?

 

    Ми не компетентні у політичних питаннях, не можемо засуджувати чи схвалювати сутність Майдану, але, так чи інакше, ця подія мала місце в Україні. Є впевненість у тому, що всі втомились від спотворення історії, постійної брехні і перекручення інформації.

 

    Так, не факт, що розроблені методична брошура для вчителів обсягом близько 40 сторінок і додатковий параграф для учнів 11-х класів обсягом близько 25 сторінок містимуть правду і тільки правду, до того ж, кожен автор по-своєму оцінює певні події. Проте, є сенс у їх фіксуванні тут і зараз, поки сучасні і майбутні байкарі не взялись за деформування українського Майдану і війни на Донбасі.

 

    Здається, Велика Вітчизняна Війна була не так вже давно (майже 80 років назад), але що ми маємо: тисячі білих плям, схованих під надійним укриттям недоступних архівів, політичних вето, серйозних дядьків із поганими намірами. Отака історія.

 

    І методичний посібник, і параграф про Майдан містять значну кількість візуального матеріалу (фото, таблиці тощо). Такий факт не дивує, адже сучасна молодь краще сприймає візуальний контент. Одночасно це спонукає до спілкування між учнями, обговорення проблемних питань, висловлення власної точки зору. Пропонуємо вам невеличке відео, що закарбувало найбільш пам’ятні події Майдану в Києві. Як це було:


    Друк матеріалів здійснюватиметься винятково за громадської ініціативи та волонтерської підтримки небайдужих без залучення будь-яких бюджетних коштів. Як друкований, так і електронний формати навчальних матеріалів будуть безкоштовними. І це важливо, адже чергова афера із провертання та розкрадання бюджетних коштів (якщо сьогодні ми можемо сказати, що вони є) остаточно підірве віру школярів, студентів та їхніх батьків у чесність освітньої «верхівки».    Електронні версії додаткових навчальних матеріалів про Революцію гідності та російсько-українську війну буде розміщено на сайті МОН одразу після їхньої презентації, що відбудеться найближчим часом.

 

    Раніше у МОН повідомили, що запитання, пов’язані з Революцією Гідності та російсько-українською війною, також включені до програми ЗНО з історії України.

 

    Таким чином, ми маємо можливість вивчати історію, будучи її свідками, самостійно її аналізувати і обирати ті джерела інформації, які найбільше співпадають із нашими власними поглядами.

 

Читайте також: Освіта і наука України: перспективи на "Горизонті 2020"

 

Опубліковано:

2015-04-01

Розділ: Шкільна освіта