Поглиблений рівень ЗНО - для яких спеціальностей його треба здавати

   До абітурієнтів незграбно підкрадається ЗНО-2015, наступає їм на п’яти, піднімає краєчок ковдри і змушує вставати зранку, щоб читати книжки, вирішувати тести чи йти на заняття з репетитором. Не встигнете і оком моргнути, як пройде випробування зовнішнім оцінюванням і почнеться вступна кампанія. Як буде проходити вступ? На що університети будуть звертати увагу в першу чергу?

 

    В МОН України намудрували на створення дворівневого ЗНО з української мови і літератури та математики. Це безпосередньо вплине на ваш вступ у внз України. Ви, напевно, помітили, що кожна спеціальність у певному внз має профільний предмет. Себто, для програмістів та інженерів це математика, для філологів – українська мова та література, для юристів –  історія і т.д. Профільний предмет – це приблизно те, що ви будете вивчати на поглибленому рівні в університеті. Бали за них мають найвагоміші коефіцієнти і найвищий прохідний бал (нагадуємо, що тепер порогу в 124 бали не існує). Дізнатися про вагові коефіцієнти та орієнтовні прохідні бали ви можете при ознайомленні із правилами вступу до внз у 2015 році (їх можна знайти на офіційному сайті університету).

    Повернемось до реформи щодо ЗНО базового та поглибленого рівнів. Така новинка стала результатом боротьби за справедливість. Тобто, якщо ви всім серцем любите математику, нашо вам знати українську мову та літературу на тому рівні, на якому його вивчають філологи? Досить писати своє ім’я та прізвище без помилок. Жартую, звичайно. Треба знати трохи більше.

 

    У свою чергу, якщо ви маєте гуманітарний склад розуму, і від інтегралів вас відверто верне, то є шанс послабити позицію математики при вступі, здаючи базовий рівень.

 

    Спробую пояснити більш детально: ви вибрали необхідний рівень ЗНО. Одночасно ви обирали пріоритетні університети. Більшість внз не будуть вимагати від абітурієнтів бали за ЗНО поглибленого рівня. Таку розкіш собі можуть дозволити тільки ті університети, які не страждають від недобору студентів. Якщо поглянути на правила вступу до КНУ ім.Тараса Шевченка, то побачимо, що у дужках біля предметів, які потрібно скласти для вступу на певну спеціальність, вказано необхідний рівень ЗНО. Поглиблений рівень української мови та літератури вимагають тільки від філологів, а математики – на деяких спеціальностях факультету кібернетики та механіко-математичного факультету. Всіх інших цілком задовольнять ваші знання на базовому рівні. Схожа ситуація також в документації  ХНУ ім. В. Каразіна, ЛНУ ім. І. Франка та інших найпрестижніших університетів. До речі, ті внз, які будуть обирати абітурієнти із найвищими балами ЗНО, додатково отримають 20% держзамовлення (бюджетних місць).

 

    Тривалість тесту базового рівня – 150 хвилин, поглибленого – 210. Щоб не бути голослівною, додаю відео про дворівневе ЗНО. У ньому просто і зрозуміло описано структуру та особливості зовнішнього оцінювання 2015 року. 

 

Читайте також: Зміни у ЗНО 2015

 

Опубліковано:

2015-04-23

Розділ: Новини ЗНО