Практична психологія розвитку особистості

Психологія розвитку особистості в сучасному світі - дуже гостра тема, над якою замислюється кожна розсудлива людина. Не рідко особистість, яка в своєму розвитку застигла на місці - доходить до апатії, часом до депресії. Важливо пам'ятати, що потрібно постійно, щодня працювати над собою, тому представляємо реальний "курс" по розвитку особистості:

По перше:Навчання і розвиток відбувається через вихід із зони комфорту. У більшості випадків це боляче і неприємно. І чим далі ти рухаєшся, тим більше дискомфорту в житті виникне, оскільки ти чиниш зону контакту з невідомим.

 

Навчання - процес нелінійний. Спочатку дуже швидко, потім сповільнюється. Але вся сіль і всі гроші знаходяться там, в цьому довгому "хвості", куди не кожен добирається. Чим краще ти розумієш тему, тим більше у тебе конкурентна перевага перед тими, які зупинилися на півдорозі.

 

Коли у тебе буде достатня кількість знань і навичок, є шанс зловити стан "потоку", коли працювати буде в кайф. Потік - це коли відповідаєш на складні виклики високим професіоналізмом. Тобто ти не зможеш його досягти, якщо нічого не вмієш.

 

Розвиток не завжди йде плавно. Ти будеш міняти фазові стану, і кожне таке зміна буде супроводжуватися збільшенням амплітуди коливань. Картина світу буде зрушуватися, відбуватимуться неприємні і різкі події, з'являтися нові виклики. Треба бути готовим.

У процесі руху допоможе управління часом. Прості правила - робити тільки те, що потрібно, а залученість в інше мінімізувати.

Щоб встигати більше, допомагає вже відоме багатьом правило 80/20: ми витрачаємо 20% зусиль для досягнення 80% результату. Якщо його дотримуватися в розумних межах, то можна за 100% часу зробити в п'ять разів більше, ніж інші. Тільки треба не забути потім все ж результат хоча б в одному з проектів до 100% довести.

Дуже цінний урок - це важливість спілкування і висловлення своєї позиції. Якщо ти дуже розумний, але інтроверт, тебе будуть використовувати. Якщо ти хочеш рости вище, ти повинен говорити. І рух по кар'єрних сходах здійснюється саме так - спочатку ти починаєш говорити на нарадах, а потім ти отримуєш підвищення. Ніяк не навпаки.

У спілкуванні з людьми і аналізі інформації допомагає розуміння принципу нормального розподілу. Коли стикаєшся з будь-якими крайнощами, представляй собі цю картинку. Як відомо, в природі не буває поділу на чорне і біле - завжди є дуже велика середина і дуже нечисленні "кінці". Але в цих "кінцях" часто ховаються дуже цікаві речі.

Нарешті, необхідно розуміти, що минуле безпосередньо не впливає на майбутнє, і кожен момент під назвою "справжнє" є потенційною точкою зміни життєвої траєкторії. В якому напрямку вона піде завтра - це твій власний вибір.

Опубліковано:

2016-04-04

Розділ: Шкільна освіта