Правда про дипломні роботи: як і за скільки пишуть наукові роботи в Україні?

    У 2016 році МОН планує боротися з плагіатом у курсових і дипломних роботах і дисертаціях. Чи є в цьому толк?


    Плагіат іншими словами можна назвати крадіжкою чужих матеріалів і видачею їх за свої. Це дуже популярна практика серед студентів і школярів. Плагіат є гальмуючим фактором у розвитку науки, адже ви нічого не відкриваєте - ви просто копіюєте чужу інформацію, результати чужих зусиль.


    Єгор Стадний, директор CEDOS, називає плагіат різновидом імітації науки. Такою самою імітацією є наукова робота без плагіату, з усіма необхідними посиланнями. У ній теж немає нічого нового - просто копіювання зроблено «законно».


    Студенти до кінця навчання і справді умільці брати чуже і огортати його в красиву упаковку. Кінцевим результатом їх псевдопраці є акуратненька будь то курсова, дипломна робота або навіть дисертація. Причому, всі з перерахованих вище робіт можна купити. Так, все-таки все купується і продається. Диплом з гуманітарних дисциплін обійдеться в 2-4 тис., з точних та природничих - 3,5-5 тис. Поки що гривень. 

    30% тексту буде запозичено, але з урахуванням всіх правил: стоятимуть усі потрібні посилання, так що в плагіаті вас не звинуватять. І так, ви заощадите багато часу. Але кимось в науці не станете точно. Ваша робота - формальність, і тільки. Але так робить багато хто, і звинувачувати когось ми не в праві.


    Що ж до ринку фірм і компаній, що пропонують такі послуги, тут асортимент широкий як ніколи. Науковий центр, Infocentr, Наука Сервіс, Профдиплом, UaDiplom, Карандаш - це маленький перелік компаній та інформаційних центрів, які готові зробити за вас дипломну, курсову або навіть дисертацію тільки в одному Києві.


    Єгор Стадний як засіб боротьби з плагіатом пропонує ануляцію надбавок за науковий ступінь і збільшення зарплат науковцям, які «тримають високу планку», тобто працюють постійно, і результати їх діяльності видно. Так, є програми, які виявляють плагіат, але вони діють після того, як компанії з написання дипломів і самі студенти придумають щось незвичайне. Тобто, ці програми «позаду», і ідеальним способом «війни» з плагіатом не є.


    А що можете запропонувати ви? Як боротися з плагіатом у наукових роботах? Пишіть свої ідеї та думки. Поборемо плагіат разом.

 

Читайте також: Проблеми університетів і шляхи їх вирішення

  

 

Опубліковано:

2016-03-09

Розділ: Шкільна освіта