Правила життя Кріса Хедфілда: як втілити мрію у життя?

    Ви мріяли полетіти в космос? Гаразд, ми і так знаємо, що ви до сих пір мрієте. Тоді скажена біографія і правила життя Кріса Хедфілд, канадського астронавта, припадуть вам до душі.


    Кріса по праву можна назвати канадським Гагаріним. Він підкоряв Космос в 1995, 2001 і 2012 роках, і був першопрохідцем на своїй Батьківщині. Істини, прописані в книзі Кріса, можна взяти за аксіому. Чому так? Та хоча б тому, що серед мільйонів мрійників, які бажають полетіти в Космос, він став одним з небагатьох, хто це зробив. Життєві правила Кріса Хедфілда:

 

    1. Вчися вчитися. Кріс поставив мету стати астронавтом в 9 років, і з тих пір поступово йшов до мети. Засобом для досягнення стало освіта, вивчення всього-всього. Уже в 16 років, не закінчивши і середньої школи, Крістофер отримав льотну ліцензію. Також він бакалавр механіки і магістр по авіаційним системам. Ще Хедфілд неодноразово навчався на багатьох курсах, причому був кращим. Його навчання - НЕ зубріння, а розвиток здатності аналізувати і нестандартно мислити.

                                                                                                                                                                                      Нічний Лондон. Вигляд з Космосу

    2. Плануй наперед. Кріс як ніхто знає, що кожен крок, кожна дія важливі. У вакуумі дрібний недолік може коштувати життя, тому кроки механізмів і людей чітко розписані. І так, політ в Космос здається набагато прозаїчніше, коли на підготовку до нього йдуть роки, а на його звершення - лічені хвилини.


    3. Шукай інтерес в тому, що робиш. Це спотворена форма фрази «роби те, що тобі цікаво». Кріс радить знаходити сенс в тому, що потрібно робити. Адже в роботі астронавта багато прозаїчного. Але якщо ти не вважаєш всі свої навички марною тратою часу, їх легше набувати. А потім вони самі набувають сенсу.


    4. Немає ніяких «або-або». Ваш кар'єрний розвиток відбувається тоді, коли ви вчитеся. Навіть якщо якийсь час ви стоїте на місці. Ваші навички не бувають зайвими. Запеклі тренування і робота над собою - ось ключі до успіху. У житті рідко зустрічаються спонтанні подарунки. Може, доля вам чого і підкине, але наївно чекати цього моменту - нерозумно.


    До речі, для всіх, хто бажає стежити за Крісом Хедфілдом, людиною-легендою, і його життям - сторінка Кріса в Facebook. І залишаємо відео Кріса про Космос і чуттєву пісню "Space Oddity" в його виконанні.

 

Читайте також: DocuDays UA: подивись Крізь Ілюзії

 

 

Опубліковано:

2016-03-23

Розділ: Шкільна освіта