Про лідерство в освіті, онлайн-курси Coursera і класичні університети

    Рік Левін  - лідер думки у сфері освіти, колишній президент Єльського університету (покинув у 2013 році), а нині директор онлайн-курсів Coursera. Перехід до Coursera із 10 мільйонами користувачів і 85 млн доларів бюджету є великим стрибком вгору.

 

    Coursera пропонує інтерактивне навчання. Хоча онлайн-курси розпочали «топові» Yale, Stanford і Oxford, вони не були інтерактивними. Що вони собою являли? Камеру в кінці аудиторії.

    А онлайн-курси, запропоновані Udacity, Edx і Coursera, є революційною ідеєю. Онлайн-курси сприяють демократизації освіти, її доступності у країнах, що розвиваються і для всіх, хто хоче поглибити свої знання чи просто вгамувати допитливість.

 

    Coursera співпрацює із 128 кращими університетами світу і напрацьовує бренд. Зараз вдосконалюється мобільна версія сайту. Повний набір матеріалів Coursera коштує близько 50 доларів. А це крапля в морі порівняно із річною оплатою за навчання в елітних MIT, Yale, Stanford…

 

    Рік Левін розкрив своє бачення справжнього лідера. На його думку, у всіх керівників багато спільного. Справжній лідер повинен бути ініціативним і вміти чітко пояснювати свої ідеї, підбирати потрібних людей, слухати їх, організовувати і давати правильні вказівки. Yale, де працював Рік, - досить велика інстанція, і, здається, щось можна приховати без наслідків. Але Рік наполягає на такому веденні справ, ніби завтра вся інформація про твої дії буде на шпальтах New York Times.

    Яка ж різниця між онлайн-курсами і класичним університетським навчанням? Онлайн-курси мають швидко реагувати на зміни, коментарі, потреби. Університети не готові жити за законами Інтернету. Місія університетів – створити знання та поширити їх. Але в Yale професори пишуть для дуже вузьких кіл. Якщо ці роботи читають 100 людей, це можна вважати успіхом.

 

Зате університети мають величезну соціальну роль – спілкування з видатними студентами та професорами, навички командної роботи, виховання лідерських якостей. Дочка самого Ріка теж освоює інженерну спеціальність у стінах Стенфорду, і Рік теж був змушений платити спочатку за репетиторів при підготовці до вступу, а потім за навчання.

 

    Наостанок директор Coursera розповів, що для нього найголовніше. Як казав Рік, нехай це звучить тривіально і банально, але найважливіше – змінити світ на краще, відоме англійське «make a difference». Змінюйте себе - цим самим ви змінюєте Всесвіт. 

 

Повне інтерв'ю Ріка Левіна доступне за цим посиланням: https://youtu.be/84BFkeLCc4Y

 

 

Читайте також: Безкоштовні курси підготовки до ЗНО «Галілео» продовжують свою роботу в бібліотеці «Молода Гвардія».

 

 

Опубліковано:

2016-02-28

Розділ: Шкільна освіта