Програма освітніх обмінів між Україною та Угорщиною

   Міністри України та Угорщини, Павло Клімкін та Золтан Балог, 24 лютого в Будапешті підписали Програму освітнього обміну між Міністерствами на 2016-2018 роки.

 

    Тепер Угорщина даватиме стипендії на навчання українських студентів у себе вдома, а українці – відповідно на навчання угорців.

 

    Із такою програмою Європа стане ще ближче, а навчання в ній – ще доступніше. Бакалаврат в Угорщині триває 3-4 роки, магістратура – 2 роки, як і в Україні. Під час навчання можна працювати, а це європейська зарплатня. Успішним студентам видають стипендії близько 700-800 євро, що дозволить оплачувати своє життя і купувати сувеніри родичам.

 

     Поки не відомо, чи буде стипендіальна програма покривати витрати на житло і харчування, що сумарно для Угорщини коштує близько 1000 євро на місяць. Це не так то й мало для пересічного українця. Аби працювати, треба володіти як мінімум базовою угорською. Можна починати вже зараз. Хоча українець як тарган (хай пробачать мене співвітчизники). Ми можемо виживати в будь-яких умовах, і Угорщиною нас не злякаєш. 

    Навчатись можна англійською, німецькою, російською, угорською, французькою. Тому освіта дається досить ізі, коли доступне таке мовне різноманіття. Аби бути студентом Угорщини, треба оформити студентську візу. Оформлення триває 4-6 тижнів.

 

    Загальний пакет документів для вступу містить мотиваційний лист, атестат про повну середню освіту, сертифікат про рівень англійської мови (TOEFL, IELTS), копії ідентифікаційного коду, 1-ої сторінки закордонного паспорта і візи. Написати мотиваційний лист допоможуть у Connect Ukrainians, а от мову вже доведеться вивчати самостійно. Тут у нагоді будуть оналйн курси, ресурси Lingualeo та індивідуальні репетитори.

    За програмою кожен рік українські студенти будуть отримувати 100 стипендій для здобуття вищої освіти в Угорщині, серед них 40 – для здобуття бакалаврського та магістерського рівня з гуманітарного, суспільствознавчого, технічного та медичного напрямів, 20 стипендій повного медичного та технічного циклу підготовки, а також 40 на навчання в аспірантурі у будь-якій сфері.

 

Читайте також: Можливості: стажування закордоном

 

 

 

Опубліковано:

2016-02-29

Розділ: Шкільна освіта