Рекомендації при виборі репетитора

Перед батьками дуже часто постає питання, як правильно вибрати потрібного репетитора.

 

1) Намагайтеся користуватися сарафанним радіо і шукайте репетитора за рекомендацією знайомих. Було б ідеально, якщо з цим репетитором вони вже співпрацювали і при цьому успішно, і він показав гарні результати. Хоча це не є абсолютною гарантією, що він підійде і вам, але значно збільшує шанси.

 

2) Якщо ви шукаєте репетитора на сайтах, то шукайте вже перевіреного: з реальними позитивними відгуками, фотокопіями дипломів.

 

3) І ось ви знайшли репетитора і призначили першу зустріч. Тут можна порадити бути присутнім на занятті і бажано непомітно. Таким чином ви точно оціните репетитора з усіх боків, в тому числі і його поведінку. Адже дитина може і не розповідати щось.

 

4) Коли вибираєте репетитора, будьте готові віддавати великі гроші, так як заняття на результат вимагають системи і періодичності. Щоб не довелося цього робити, ніколи не «запускайте» свою дитину. Коли він / вона пропускає або не розуміє будь-які теми в школі, відразу ж усувайте це. Тому що подальший матеріал можна не зрозуміти. Адже краще заплатити один раз.

 

5) Ні в якому разі не міркуйте так, що ось ми наймемо репетитора перед самим іспитом (ЗНО) і щодня будемо «натаскувати» дитину. Як правило, такий метод нічого не дає при умові нульових знаннь у дитини, навіть якщо заняття проводити днями і ночами.

 

6) Наймайте репетитора як мінімум за рік до випускного іспиту.

 

7) Слідкуйте за роботою репетитора: як він підносить матеріал, чи конспектуються його лекції на уроці і наскільки акуратно і послідовно.

 

8) Якщо немає абсолютно ніяких зсувів з мертвої точки після 10 занять, то можете сміливо міняти репетитора. Під зсувами не мається на увазі підвищення оцінок в школі, а засвоєння і придбання хоч якихось елементарних знань. Наприклад, якщо за цей час дитина не засвоїла найпростіші арифметичні дії, то навряд чи вона і далі їх засвоїть. Хоча заміна репетитора може і не вирішити проблему, тому що часто проблема в самій дитині.

 

9) Якщо ви вивчаєте іноземні мови, то для досягнення найкращих результатів вивчайте їх і поза заняттями з репетитором. Будь-яка мова швидко забувається, якщо її не практикувати щотижня хоча б. Перекладачі взагалі не можуть дозволити собі і дня без мови, а інакше втрачають форму.

 

10) Висока ставка репетитора не означає, що він гарний та універсальний. Для школяра може бути цілком достатньо компетентного студента, а не професора. З молодшими більше шансів, що ваша дитина налагодить контакт. Студент, який нещодавно здав ЗНО може знати набагато більше деталей про це, ніж професор у віці.

 

11) Коли репетитор починає багато «базікати» про себе і свої досягнення, то тут варто задуматися.

 

За матеріалами сайту http://repetitors.net.ua

 

Опубліковано:

2016-06-03

Розділ: Шкільна освіта