Репетитор як почати

   Як почати кар'єру репетитора? А як стати хорошим репетитором? За що братися, з чого почати, що використовувати? Без паніки, ми опишемо покроково, як почати репетиторську діяльність і бути при цьому успішним. До речі, це може бути не єдиною вашою роботою. А мати кілька джерел доходів так приємно!

 

 

Для кого ви викладаєте

 

    По-перше, визначте цільову аудиторію. Який предмет(и) ви б хотіли викладати? Враховуйте, що ви повинні бути справжнім профі у своїй дисципліні, тому легше братися за той предмет, який ви вже поглиблено вивчали в школі чи університеті, може, ходили на олімпіади або конкурси, пов'язані з ним.

 

    У той же час, важливо витримати баланс в популярності предмета: якщо він не користується великим попитом серед учнів, не чекайте великих доходів. Знову ж таки, чим популярніше предмет, тим більше конкуренція серед репетиторів і вище планка.

 

Де проводити заняття

 

    Ви як репетитор хотіли б займатися з дитиною на своїй території, або на її? Вибираючи перше, ви економите час на дорогу і витрачаєте - на прибирання, оскільки учні повинні займатися в належних умовах: ніяких сторонніх предметів і запахів їжі, домашніх тварин або ще чогось. Невимушена, але все ж стримана обстановка - ось що вам потрібно. Знову ж таки, звикайте до того, що вашу квартиру відвідує чимало людей, у кожного з яких своє сімейне виховання і звички, які аж ніяк не завжди схожі з вашими. Можна орендувати невеликий офіс або кабінет, що буде ідеально для прийому учнів. Але тут вже витрати на оренду.

 

    А якщо ви віддаєте перевагу їздити до учнів або просто не маєте можливості приймати їх вдома, тут вже подбайте про хороше знання графіка і особливостей громадського транспорту, додавайте 10-15 хвилин ймовірних пробок до часу переміщення, якщо живете в великому місті, і включайте в собі географа: клієнти будуть водити вас такими куточками міста, про які ви і здогадуватися не могли. Не всі ж живуть відразу біля зупинок і станцій метро.

 

    До речі, не забувайте про це на першому занятті: відмовка про те, що ви не могли знайти потрібний будинок або вулицю, буде занадто несерйозною. Та й запізнення на перше заняття явно не створить вам хороший імідж.

 

Необхідні якості

 

Креативність. Прочитати підручник учень і сам зможе. Доведіть, що ваші послуги - вищого класу, і що без вас викладання математики, англійської мови або чогось іншого багато втрачає. Дізнатися, як саме можна урізноманітнити репетиторські заняття, можна з інтерв'ю з Наталею Григораш.

 

Відповідальність. Якщо ви когось вчите, ви автоматично берете на себе всі питання з приводу якості викладання. Відтепер ви відповідаєте за оцінки учня, його успіхи у вивченні шкільних дисциплін, зацікавленість у них. Але якщо учень ледарює, тут немає провини репетитора: іноді навіть найпалкіші мотиваційні поштовхи нікуди не ведуть. Як цього уникнути, читаємо далі.

 

Педагогічні навички та навички психолога. Репетитору непогано б мати бекстейдж з освіти у сфері психології або хоча б загальних навичок і самоосвіти. Як наприклад, в Олександри Руденко. На жаль, репетитором психології бути не просто, де знайти бажаючих вивчати психологію з тьютором? Але зате ці навички будуть дуже до речі при викладанні, оскільки ви навіть не уявляєте, наскільки різними бувають діти. Так, діти - квіти життя, але хтось із них нарцис, хтось ніжна і добра півонія, а хтось кактус. Але всі ми знаємо, як красиво цвітуть кактуси. Так ось, репетитор повинен створити умови, при яких цей цвіт розпуститься і буде радувати і саму дитину, і його батьків, і, звичайно ж, репетитора.

 

Терпіння. З тієї ж причини, що діти різні, вам потрібно мати терпіння переносити дитячі зміни настрою. Особливо важко працювати з підлітками - самі знаєте, чому.

 

Ціна 


    Репетитори, цінуйте себе! Але не переоцінюйте. Загалом, будьте об'єктивні настільки, наскільки це можливо. І занадто низька, і занадто висока ціна лякає. Якщо ваше заняття занадто «дешеве», ви, напевно, не дуже добрий фахівець. Може, ви тільки почали свою репетиторську діяльність, тоді ціна нижче середнього виправдана. Щоб не продешевити і одночасно мати стимул працювати, адже ми не святим духом живі, подивіться на колег (або конкурентів). В принципі, все як на ринку. Тільки на ринку послуг. Подивилися, як у інших, подумали - і прийняли рішення, яку ціну ставити.

 

Читайте також: Скільки коштує репетитор англійської мови в Києві?

 

 

Опубліковано:

2016-05-02

Розділ: Шкільна освіта