Результати нововведень у ЗНО-2015

    До нововведень  ЗНО-2015 належать: поєднання державної підсумкової атестації з української мови та літератури зі ЗНО; проведення дворівневих тестів з математики та української мови та літератури; відмова від сертифікатів минулих років; встановлення порогового балу на рівні склав/не склав; вилучення зі списку предметів ЗНО всесвітньої історії та світової літератури.

 

    До новинок, що стосуються вступної кампанії, належать зазначення пріоритету – числового показника від 1 до 15, де 1 – найбільший пріоритет. Через цю зміну список вступників у 2015 році автоматично коригувався. Рекомендація про зарахування на навчання надавалась за найвищим пріоритетом, а заяви з нижчим пріоритетом автоматично анулювались.

    Вступна кампанія йде вперед на фоні пониження рівня підготовки абітурієнтів. Сергій Квіт вказав, що особливе «падіння» спостерігається в математиці та фізиці. Як не парадоксально, Інна Совсун зазначила, що зростає зацікавленість учнів в IT-спеціальностях. Вона ж ствердила, що причина недостатньої підготовки криється у незадовільній середній освіті.

 

     У 2015 році зменшилась кількість випускників, відповідно, зменшилась і кількість бюджетних місць. Водночас у МОН підкреслили, що необхідно розвивати професійно-технічну освіту, адже вона дає дійсно потрібних державі спеціалістів. Однак навчальні програми не відповідають сучасним вимогам та новітньому обладнанню, тому є сенс у поєднанні навчання та паралельному проходженні практики на виробництві.

 

    У цілому можна сказати, що нововведення-2015 мали позитивний вплив на вступну кампанію і забезпечили більш чесний і прозорий вступ. Справедливою була відмова від результатів ЗНО минулих років. Є сенс у тому, щоб продовжити «нові традиції» у ЗНО-2016, якщо держава і  УЦОЯО знайдуть сили, час і кошти для тестування, адже заяви Генпрокуратури сильно похитнули позицію УЦОЯО. Таким чином, дворівневе ЗНО пошириться на інші предмети окрім математики та української мови, пороговий бал буде визначатися залежно від кількості абітурієнтів, рівня їх підготовки та рівня складності завдань. Звужуватиметься коло предметів, із яких діти складатимуть тестування, що забезпечить економію таких необхідних ресурсів. 

 

Читайте також: ЗНО з української мови 2015 викликало скандал серед абітурієнтів та деяких експертів

 

 

Опубліковано:

2015-09-08

Розділ: Новини ЗНО