Робота у сфері інформаційних технологій

    IT-технології та все, що з ними пов’язано: програми, соціальні мережі, сайти, новини, блоги – це те, чим живуть люди 21 століття. Якщо ви працюєте у сфері SEO (оптимізація пошукових систем) і програмування, – ви в тренді.

 

    Армія блогерів, інтернет-маркетологів, програмістів, менеджерів, web-дизайнерів та ін. атакує ринок праці. До речі, рівень безробіття у сфері IT-технологій  - один із найнижчих, усього 2-3 %, а попит на «комп’ютерщиків» є і буде зростати. Збільшується кількість компаній, люди шаленіють від слова «стартап», і майже кожен новий проект чи нова компанія потребує автоматизації своєї діяльності.

 

    Будемо об’єктивними: зарплатня IT-спеціалістів в Україні на порядок нижча порівняно із Заходом з очевидних причин, але це одна із найбільш високооплачуваних галузей. Високий дохід – наслідок тяжкої праці. Згідно з деякими дослідженнями, професіонали IT мають працювати 119  із 168 годин на тиждень.

    Роботи, пов’язаної з написанням і тестуванням програм, дизайном та оптимізацією сайтів і т.д. багато. Було б кому виконувати. Давайте трохи розберемося, що ховається за страшними професіями айтішників.

 

    Почнемо з програмістів. Саме завдяки їх зусиллям Інтернет став «цукерочкою». Робота програміста полягає у розробці програмного забезпечення на основі спеціальних математичних алгоритмів, втіленні у життя проектів web-дизайнерів, створенні сайтів тощо. Програмісти діляться на 2 групи: прикладні та системні. Перші займаються розробкою та налагодженням програм, другі – розробкою, експлуатацією та супроводженням системного програмного забезпечення.

 

    Програмісти часто бувають самоучками, для них прислів’я «вік живи – вік учись» є основою професійного розвитку. Чому? З’являються нові мови програмування, IT-технології розвиваються з нечуваною швидкістю, вас можуть витіснити більш розумні та творчі, молоді та енергійні спеціалісти.

    Програміст повинен уміти створювати веб-сторінки, володіти англійською мовою, добре працювати у колективі, мати навички управління, знати PHP, MYSQL, XHTML, CSS, JavaScript, XML… Багато чого повинен нещасний програміст. Іноді вони вирішують не тільки технічні питання, а й відповідають за контент та оформлення сайту. Серед їх царства виділяють тип програмістів 1С, які адаптують готовий пакет програм фірми «1С» до потреб підприємства чи компанії.

 

    Із програмуванням пов’язана робота тестера – людини, що ініціює різні ситуації щодо роботи програми, знаходить та виправляє помилки. Максимальна зарплатня тестера в Україні коливається в межах 2000-3000 доларів, програміста – 3000-4000 доларів.

 

    Ви мріяли у дитинстві про кар'єру письменника? Якщо так, то сфера IT може запропонувати вам роботу копірайтера. Що це таке і з чим його їдять? Типовий копірайтер – такий собі недописьменник, кавоман, у деяких випадках – інтроверт, що вміє «чіпляти» людей своїми текстами. Або не вміє – це залежить від його кваліфікованості. Копірайтерів наймають для  привернення уваги до сайту чи продукції із метою подальшого здійснення комерції. Іншими словами, їх робота - втелющити щось таким чином, щоб ви були впевнені, що гроші витрачені недарма.

    Сутність професії полягає в написанні текстів в Інтернет-мережі (переважно), завдання яких – рекламувати та розкручувати сайтиі товар. Копірайтер повинен знати про деякі нюанси SEO, тренди у сфері дизайну,  психологію людини. Для копірайтерів властиве правило: «Ми хочемо, щоб на нас звернули увагу. Все інше тривіально». Не так вже й легко стати помітним для сучасного покупця, який оточений рекламою 24 години на добу. Але деяким вдається, тому що вони розуміють свою аудиторію, розмовляють її мовою, вирішують її проблеми.

 

    На десерт у нас залишились SEO-спеціалісти. Вони здійснюють комплекс заходів з метою підвищення позицій сайту у списку сторінок, знайдених пошуковими системами за конкретними запитами. Якщо ви SEO, то ви – продавець, а дійсно хороший продавець – набагато кращий, ніж вважається зазвичай. Описати цю професію двома словами неможливо, вона передбачає постійний саморозвиток, орієнтацію в оновленнях пошукової видачі, знання про потреби клієнтів і т.д.

 

    Усе вищесказане – лише маленька частина професій у сфері IT. Бажаєте мати гідну зарплатню? Гайда до лав айтішників!

 

Читайте також: Вчитель - це не професія, це покликання

 

Опубліковано:

2015-04-19

Розділ: Шкільна освіта