Розвиваючі ігри для дітей

   Діти люблять побавитись із однолітками. Коли постає вибір між навчанням і можливістю подуріти, то він очевидний. Розвиваючі ігри для дітей – чудова можливість зробити заняття захоплюючими. Діти самі захочуть вчитись, якщо це буде цікаво. А ось і способи, як це зробити.

 

     1. Римоване доміно. Вам знадобляться ножиці, маркер і папір. Виріжте із паперу прямокутники. Посередині кожного з них намалюйте лінію. З кожного боку від лінії напишіть слова, як зовсім не римуються. Зрозуміло, що на інших картках мають бути слова, що римуються до цього слова. Інші правила можна запозичити із класичного доміно. 

    2. Ще одним варіантом розвиваючих ігор та пауз може бути таке: напишіть на дошці декілька незв’язаних речень. Поділіть клас на групи та запропонуйте дітям скласти текст, у якому написані речення будуть цікавою розповіддю на конкретну чи вільну тему. Це гуртує учнів, вони  разом шукають вирішення проблеми та прислухаються до думки однокласників.

 

   3. Гра, що розвине образотворчі здібності школярів: діти сідають спина до спини; один учень описує частину тіла, на яку дивиться, а інший намагається її намалювати. Таку гру можна практикувати на уроках біології чи малювання. До того ж, результати бувають дуже кумедними.

   4.  Клас ділять на 2 команди. З кожної команди виходить представник – обидва грають в камінь/ножиці/папір. Учень, що програв, мусить відповідати на питання вчителя. Питання можуть стосуватися конкретної теми чи мати загальний характер. І так по черзі, поки одна з груп програє, тобто в ній не залишиться гравців. Команда-переможець отримує солодкі подарунки.

 

   5. Щоб учні не знудились, використовуйте «медіа-перерву» - вмикайте на уроках смішні відео тривалістю 2-5 хвилин. Це один із способів «психологічної розрядки». Зараз майже кожна класна кімната оснащена комп’ютером і має доступ до Інтернету. Тому це буде неважко, а діти оцінять неординарність ваших занять.

 

   6. Активні перерви під час чи між заняттями – найкращий спосіб пробудити школярів. Під час таких пауз запропонуйте дітям ходити по класу із пластиковими тарілками на голові. Нехай це по-дурному, але цікаво! Діти люблять веселощі. Той, хто загубив тарілку, повинен чекати на допомогу однокласника. Той, у свою чергу, має підняти головний убір друга, не знімаючи з голови свій.

    Розвиваючі ігри для дітей – чи не найкращий спосіб реформувати нашу освіту. Без законопроектів і державних коштів – просто зробіть уроки цікавими. Учні тому й не хочуть ходити на заняття, бо вони страшенно занудні. Вчителі ж не можуть навчити дітей. Лише надихнути. А як це зробити? Відчуйте себе дитиною, подумайте, щоб ви хотіли побачити і вивчити  на уроках хімії чи фізики, біології чи географії.

 

    Діти обожнюють спецефекти, яскраві кольори, а також щирість і відкритість. Не ховайте за стіною субординації справжні почуття. Покажіть учням, що ви любите свій предмет і хочете поділитись своєю любов’ю із ними. 

 

Читайте також: Нетрадиційні та приватні школи

 

Опубліковано:

2015-05-20

Розділ: Шкільна освіта