Українка вперше отримала Нобелівську премію з літератури

   У цьому році українка вперше отримала Нобелівську премію з літератури! Світлана Алексієвич не є громадянкою України, проте має українське походження. Письменниця – громадянка Білорусі, але нас уже переповнює радість  - Україна має хоча б опосередковане відношення до Нобелівської премії.

 

    На шляху Нобелівської лауреатки з літератури  було немало перипетій та перепон. Твори авторки не друкують у Білорусі. Причиною є її щира і правдива критика сучасних політичних режимів у Білорусі та Росії. Світлана проти диктатури, безвідповідальності і тиранії, а псевдодемократія у згаданих вище «братів» не дозволяє говорити про це вголос. Дивно, але після нагороди президент Білорусі Олександр Лукашенко все ж таки привітав письменницю. А Світлана без страху називала його мову «мовою голови колгоспу», а мову Путіна – «мовою зека».

 

    Щоб написати книгу, Світлана Олександрівна спілкується із 500-700 очевидцями і витрачає на це від 4 до 7 років. Це справді важка праця, а ще важче – зобразити правду, не понівечену, чисту, прозору… Нобелівська лауреатка пише в основному про війну, Чорнобильську катастрофу, життя після розпаду імперії і руйнуючі мораль 90-ті… Найвідоміші її книги: «У війни не жіноче обличчя», «Час секонд хенд», «Цинкові хлопчики», «Чорнобильська молитва».

    Себе Світлана Алексієвич називає «людиною-вухо», адже її твори-хроніки – синтез почутого і побаченого людьми, що були учасниками рокових подій. Вона довго жила за кордоном, у Швеції, Франції, Німеччині. Для письменниці Нобелівська премія була далеко не першою нагородою. Раніше вона отримувала премію Ремарка, Національну премію критики США, премії «За мужність і гідність в літературі», «За внесок у європейське взаєморозуміння» та ін.

 

    Мати Світлани – українка, письменниця так висловлює своє ставлення до Революції Гідності:"Я очень поддерживаю Украину, была на Майдане и плакала над фотографиями Небесной сотни...» 

 

    Щиро вітаємо Світлану з отриманням найпрестижнішої у світі премії! Хоча, головне не престижність, а внесок письменниці у світову літературну скарбницю. Усі, хто більше дізнатись більше про володарку Нобелівської премії Світлану Алексієвич, запрошуємо відвідати її сайт: http://www.alexievich.info/

 

Читайте також: Public Science - популярні лекції про науку в Києві

 

 

Опубліковано:

2015-10-10

Розділ: Шкільна освіта