ТОП-10 наукових фактів для дітей і про дітей

    До вашої уваги 10 якщо не шокуючих, то насправді цікавих наукових фактів. Навряд чи ви про це знали. 

 

1. Дослідження показали, що метод батога може перешкоджати інтелектуальному розвитку.

Є пряма залежність між дитячими побоями і низьким IQ. Хочете виховати розумних дітей? Відкладіть ремені, розтисніть кулаки, опустіть руку, підняту для ляпаса. Ваші діти не гідні такого ставлення.

 

2. Багато читачів доходять до 18 сторінки, а потім втрачають до книги інтерес.
Мені таке дуже близько. А вам? Скільки книг залишилися непрочитаними. А щоб згадати зав'язку, доведеться починати заново. Іноді кидаєш книгу, тому що немає часу, змінюються обставини, місце проживання, зайнятість. А іноді книга здається нудною, і подальше читання нібито не має сенсу. Але є книги, в яких деякі розділи або глави потрібно перетерпіти, щоб потім отримати справжню насолоду.


3. У день приблизно 27 мільйонів американців їдять в Макдональдсі.
«А що в Україні?» - скажете ви. У нас є тільки статистика по чеках - 2,455 млн чеків в 2011 році, і це друге місце серед 33 тис. існуючих «Маків» в усьому світі. Так, ми явно не зож.


4. У рекламі для дітей, як правило, беруть участь діти-актори старше, ніж ЦА. У рекламі для 8 і 10-річних дітей беруть участь 11 або 12-річні моделі з іграшками для 8-річних. Старша дитина таким чином виступає в ролі зразка, до якого потрібно прагнути.
Згадайте себе. Все дитинство вас, напевно, тягнуло до доросліших хлопців та дівчат, більш авторитетних. Та й зараз ми тягнемося до людей, які краще нас, і як правило, їх вік більший за наш.


5. Куди какають кенгурята?
Не чекали? Але питання і справді цікаве. Ми багато про що не замислюємося, все відбувається само собою. Серед дитячих запитань на кшталт «Звідки беруться діти?» і «Чому трава зелена?» може підкрастися і таке нестандартне про кенгуру. Виявляється, мама-кенгуру чистить сумку після дитинчати за допомогою... рота. Так в природі склалося, що кенгуру-матуся чекає, поки кенгуру-дитя виповзе з сумки на певний час або назавжди, а потім вже наводить порядок в своєму сховищі.

6. Більше 30% фанатів Спанчбоба - дорослі. А творець мультиплікаційного персонажа на ім'я Спанчбоб Квадратні Штани Стівен Хілленберг в коледжі вивчав біологію морських тварин.
Фраза: «Ви готові, діти?» явно себе не виправдала. Третина прихильників серед дорослих - досить значний відсоток. І як ця жовта нерозумна губка може подобатися дорослій розсудливій людині? Виходить, щось є в цьому хлопці.


7. Кока-кола спочатку продавалася як підбадьорливий напій для розуму (brain tonic).
Від кількості цукру (10 г / 100г напою), що міститься в Колі, в поєднанні з кофеїном і справді може зносити дах. Але на критику Кока-Коли є антикритика. У мене багато знайомих-фанатів напою, у яких цілі шлунки, печінка і підшлункова залоза. Може, це поки. Але на здоров'я вони не скаржаться.

8. У 18 столітті в Англії можна було застрахуватися від попадання в пекло.

Прийшов ваш час, панове праведники. Хоча ні, навпаки. Тепер місце в раю не купиш. Доведеться відповідати за всі вчинки і провини перед Всевишнім.


9. Вогонь не завжди супроводжується димом. Дим означає, що горіння відбувається не так, як потрібно, і є незгорілі частки. Якісне горіння протікає практично без диму.
Виходить, що «немає диму без вогню», але є вогонь без диму.

 

 

10. Один каліфорнійський вчитель віком 48 років після звільнення розповів журналістам, що протягом 17 років працював в школі, не вміючи ні читати, ні писати.
Що тут сказати, буває. Точно не в Силіконовій Долині працював.

 

 

    На цьому наш огляд наукових і статистичних фактів і казусів закінчується. Читайте більше в наступних статтях.

    

Читайте також: Як перестати кричати на дитину

 

 

Опубліковано:

2016-03-17

Розділ: Шкільна освіта