ТОП-5 помилок у процесі виховання дітей

    Процес виховання – штука складна й неоднозначна, яка не виключає помилки. Не можна вважати набір певних методик та правил абсолютно підходящим для кожної дитини. Наші з вами небожата – індивідуальності, незамінні та неповторні. Як уникнути помилок та виховати здорових і щасливих дітей?

 

    Перш за все, щоб уникнути як помилок, так і проблем, треба про них знати. Більше того, слід навчитись визнавати їх, що буває найскладнішим у процесі виховання. Адже вам треба чесно сказати, що ви – неідеальні батьки. Не найкращі. А це боляче і образливо.

    Усе це можна виправити. Пропоную вам список постулатів, якщо хочете, законів (хоча я не Бог), які перетинаються із заповідями християнської православної церкви. Ніхто не закликає вас вірити у Ісуса Христа, Аллаха чи Будду, просто так склалось, що саме наслідування деяким релігійним принципам сприяє моральному розвитку суспільства. Розпочнемо!

 

  1. Не використовуйте фізичну силу для виховання. Це пом’якшена версія закону Божого «Не вбивай». Скажете, що діти не розуміють слів? Які ж ви тоді батьки, якщо не можете пояснити власній дитині, що вона чинить неправильно? Розкажіть доньці чи сину про те, що їх поведінка може ранити інших людей. Дослідження вчених довели, що діти дуже чутливі до справедливості: вони схильні карати тих, хто зробив комусь боляче, і хвалити тих, хто зробив щось хороше для них чи інших людей. Чаду зі здоровою психікою досить легко пояснити, де вона робить лихе, а де чинить правильно.

 

  1. Не розпещуйте своїх дітей. Це аналог «Не чини перелюбу» . Дозволяючи своїм нащадкам усе, ви ризикуєте виховати самозакоханих ледарів. Почуття міри важливе. Проявляйте достатньо почуттів, кажіть дітям, що ви їх любите, але не дійте за принципом: «Хай у них буде все, чого не було у мене». Вони звикнуть і сядуть вам на шию, адже знатимуть, що у них добрі мама і тато, які утримуватимуть їх до кінця життя.

  1. Не брешіть. Це стосується як ваших маленьких спадкоємців, так і людей навколо. Ви ж слугуєте прикладом для дітей. Вони дивляться і діють аналогічно (у більшості випадків). Якщо ви кажете, що палити – ой як погано, а після цього йдете на перекур, то син чи донька не повірять вашим нотаціям. Коли справа доходить до топового питання «Звідки беруться діти?» чи «Що таке смерть?», то в подробиці вдаватись необов’язково, але будьте відвертими із дітьми. Водночас постарайтесь не налякати їх.

 

  1. Поважайте думки, прагнення і амбіції своїх дітей. Як вони повинні шанувати батька і матір, так і ви повинні ставитись до них. Ви не завжди праві. І ваші діти заслуговують на те, щоб їх вислухали і зрозуміли.

 

  1. Приділяйте дітям достатньо уваги. Ви стомлені  після роботи, а син чи доня просять пограти з ними чи пояснити домашнє завдання? Знайдіть в собі сили побути разом із дитиною, щоб вони відчули себе потрібними та коханими. 

 

Читайте також: ТОП-3 причини конфліктів у школі

 

Опубліковано:

2015-05-08

Розділ: Шкільна освіта