ТОП-5 професій, що будуть популярні через 5 років

   Професії майбутнього – питання, що хвилює сучасне покоління, адже технічне оновлення відбувається щорічно. Робота тепер невідривно пов’язана з навчанням. Спеціалісти будь-якого рангу повинні проходити перекваліфікацію, бо зі старими знаннями неможливо працювати із новим обладнанням.

 

    До професій і галузей, що загрожують нам у наступні 5 років, належать:

 

    1. IT-професії. Це вже класика жанру. Програмісти, веб-дизайнери, адміністратори, тестери та інші «айтішники» вже головують на ринку праці. Коли Білл Гейтс сказав, що бажає, аби кожна людина мала свій комп’ютер, його слова здавались смішними. Реальність доводить, що геній мав рацію. Більше дізнатися про причини актуальності професій у сфері інформаційних технологій ви можете в нашій попередній статті.

    2. Маркетологи. З давніх-давен людина щось продає. Ми еволюціонували від бартеру до всесвітньої торгівельної мережі. Тобто, майже весь час буття людства існувала торгівля. Значить, продавали, продаємо і будемо продавати. Змінюється курс валют, поширюються інтернет-магазини, але суть залишається та ж сама. Тепер продавати треба грамотно. Ринок вже переповнений товарами різної якості та виробників. Як змусити клієнта прийти до вас? Як переконати, що саме ваші товар чи послуги найкращі? Як утримати клієнта? Саме ці питання має вирішити хороший маркетолог.

 

    3. Професії у медичній галузі. Поки людина з плоті й крові, їй властиво дбати про своє здоров’я, хворіти і лікуватись. Часи, коли наше тіло стане набором рідкоземельних металів, ще в далекому майбутньому. Тому найближчі 5 років медичні професії лише набиратимуть актуальності. Хороший спеціаліст завжди матиме клієнтську базу. До того ж, медицину не оминає науково-технічна революція. Штучні тканини та органи стають на поміч хворим, з’являються нові способи пересадки органів та нові медикаменти, здатні боротися з невиліковними хворобами. Хто знає, можливо, у наступні 5 років людство винайде вічне життя чи вічну молодість.

     4. Робота у сфері нанотехнологій. Ця галузь дозволяє створювати продукти із заданими властивостями і слугує як виробничій, так і обслуговуючій складовим господарства. Хімічна, харчова, металургійна, паливно-енергетична промисловість, робототехніка, медицина потребують втручання нанотехнологій. Шкода, що сьогодні частинкою «нано-» маніпулюють для створення ілюзорного престижу. Все, що дійсно стосується нанотехнологій, має велику цінність для людства.

 

     5. Екологи. Ці люди повинні бути обізнаними в природничих науках та програмуванні. Зараз, коли Земля «кричить» про допомогу, професія еколога просто необхідна. Проблем, які вони мають вирішувати, безліч. Це і підвищення загальної температури повітря, танення льодовиків, «парниковий ефект», зменшення популяцій рослин і тварин…

 

    Важливими якостями, із якими роботодавці захочуть мати справу, є універсальність, мобільність та здатність швидко вчитися. Професіонали цінуються завжди, але пройшли ті часи, коли людина мала знати один процес на виробництві і слідкувати лише за його виконанням. Тепер треба знати все і потроху. 

 

Читайте також: Профорієнтація. Ким працювати?

 

 

Опубліковано:

2015-09-10

Розділ: Шкільна освіта