ТОП-5 винаходів у Австралії, що змінили світ

     Так склалось, що світ знає про австралійських отруйних змій і м’язистих кенгуру, проте не хоче звертати увагу на те, що створюють у австралійських наукових лабораторіях. А реальність така, що Австралія дає 3, 9% наукових досліджень при тому, що населення її складає всього 0, 3% від світового. Багато з цих досліджень призвели до винаходів, які нам життєво необхідні, як пеніцилін чи Wi-Fi.

 

    Виявляється, австралійська наука також страждає від недостатнього фінансування. Ось перелік 5 найважливіших винаходів австралійців, який допоможе зрозуміти, як багато можна втратити, якщо не приділяти належної уваги науці.

 

  1. Ремені безпеки.

    Зараз вони здаються буденною річчю, а ще 50 років назад про них ніхто не знав. Дослідження в університеті Монаша в 1964 році дало життя ременям безпеки, і того ж року вийшли перші закони про встановлення кріплень для ременів у всіх нових автомобілях.

 

  1. Медичне використання пеніциліну.

    Австралійський дослідник Говард Флорей  працював з командою у Великій Британії над виділенням пеніциліну, а пізніше довів, що він вбиває бактерії у людському організмі.

 

  1. Wi-Fi.

    Джон О'Салліван разом з іншими дослідниками насправді шукав чорні діри, але під час дослідження виявив потенціал радіохвиль. У 1992 році австралієць працював разом із Державним об’єднанням наукових та прикладних досліджень (CSIRO) для розвитку Wi-Fi  технологій.

  1. Ультразвуковий сканер.

    Сьогодні кожна жінка в положенні не може уявити свого життя без ультразвукових технологій. Вони дають можливість простежити за здоров’ям та розвитком майбутньої дитинки. На жаль, мало хто знає, що ініціат орами створення їх був той самий CSIRO, а розвинула цю галузь австралійська компанія  Ausonics.

 

  1. Spray-on skin.

     Spray-on skin – інноваційний медичний матеріал для відновлення шкірного покриву. Технологію розробила австралійський пластичний хірург Фіона Вуд.

 

    Ці та інші речі, створені далекими друзями із загадкової Terra Incognita, змінили наше життя назавжди. Хороший приклад для українців – бути важливими, незважаючи ні на що.

 

Читайте також: Швидкість Інтернету у світі: де найшвидший Wi-Fi?

Опубліковано:

2015-12-12

Розділ: Наука і техніка