ТОП-6 реформ МОН

   Міністерство освіти і науки України не може існувати без реформ, адже змінюються часи, забезпеченість ресурсами, ситуація в країні і т.д. Представляємо вашій увазі ТОП-6 «вибухових» реформ МОН. Чого очікувати від змін? Чи стане освіта в Україні кращою?

 

    Реформа 1. Наказ МОН України від 16.06.2015 № 641 «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді. Після нещодавних подій це питання дійсно важливе. Виявляється, можна не любити державу, яка тебе вирощує, годує і виховує. Насправді, все починається з дитячих років. Цей крок МОН покликаний на виховання молоді, що поважає та береже свою Батьківщину. Досить вірити в ілюзії: держава – це ми з вами, а не КабМін, Президент чи Верховна Рада.

 

    Реформа 2. Підвищення стипендій. Так, неабиякий плюсик до карми МОН. З іншого боку, у Кабінеті Міністрів стверджують, що занадто багато студентів отримують стипендії. Але будь-який крок вправо чи вліво в КабМіні чи МОН не на користь молоді спричинить хвилю обурення. Це вже перевірено. Нещодавно відбулося опитування ректорів вищих навчальних закладів, де одним з питань було ставлення до того, що стипендії отримуватимуть 2/3 кращих студентів на курсі. Більшість ректорів схвалили це рішення, однак добра третина висловили своє незадоволення таким положенням речей. Що ж, час покаже.

 

    Реформа 3. Зменшення навантаження на вчителів та студентів. Реформа МОН, яку можна назвати геніальною. Дослідження в США вже довели, що скорочення робочих годин лише підвищує ефективність та продуктивність. Давно час переходити від кількості до якості.

 

    Реформа 4. Більше свободи. Студенти обиратимуть 25% предметів самостійно. До того ж, у 2016 році можна буде подати документи до вишу через посередника. Остання реформа може призвести до низки махінацій та обманів. Можливо, МОН вдасться налагодити систему вступної кампанії так, щоб забезпечити максимально справедливий вступ.

    Реформа 5. МОН відміняє МОН. Тепер освітою буде опікуватися Національне агентство з питань якості освіти. У Нацагентстві працюватимуть студенти, роботодавці та викладачі. По суті, це люди, які творять освіту і роблять навчання наближеним до реальності. Знову ж таки, є ризик появи нових корупційних схем. Ви знаєте, як то все нове.

 

    Реформа 6. Створення 12-річної середньої школи. Що ж, до цього рішення довго йшли, і питання це спірне. Перша спроба завершилась купою непотрібних підручників, розтратою і розкраданням державних грошей. І ми до цього звикли. А так не можна.

 

    Недарма китайське прокляття віщує «жити в епоху перемін». Сподіваємось, що вищевказані реформи МОН були зваженими і поліпшить освіту в Україні, яка так потребує покращень. Ректорське опитування підтвердило необхідність у змінах як в середній та молодшій школі, так і у вищій освіті. 

 

Читайте також: Результати нововведень у ЗНО-2015

 

 

Опубліковано:

2015-09-09

Розділ: Шкільна освіта