УЦОЯО і проблеми ЗНО-2015-2016. Частина 2

    Ми вже зачіпали питання проблем УЦОЯО та конфліктами з Генпрокуратурою. Попередня історія мала відкритий фінал, тому наш обов’язок – донести до вас інформацію про сьогоднішній стан речей в УЦОЯО, долю Ігоря Лікарчука та ЗНО-2016.

 

    МОН почало власне розслідування справи, і Сергій Квіт заявив, що вже наступного тижня до УЦОЯО повернуть усе обладнання і можна буде готуватись до ЗНО-2016. Також Міністр пообіцяв, що на наступному засіданні винесуть на обговорення питання щодо фінансування Центру та оновлення матеріально-технічної бази. Аби це обговорення не було із розряду «балакали, балакали…».

УЦОЯО і проблеми ЗНО-2015-2016. Частина 2

    Усі матеріали УЦОЯО потребує ще вчора, а підготовка до ЗНО-2016 ще не почалась. Важко навіть уявити, яких зусиль доведеться докласти для відновлення нормальної роботи Українського центру оцінювання якості. Однак, проблема набула більших масштабів. УЦОЯО залишається без найцінніших ресурсів – своїх робітників. Висококваліфікованих робітників, спеціалістів, які працювали за 2000 грн в місяць. Людині властиво не повертатись туди, де її обливають багном. От і працівники УЦОЯО вирішили не затримуватись. Ігор Лікарчук написав заяву про звільнення з посади. Першу заяву директор УЦОЯО написав ще 21 липня, але МОН не «дало йому руху».

 

    Зі свого боку Генпрокуратура стверджує, що обладнання та програмне забезпечення залишились у своїх власників. То забрали щось у центральному серверному пункті УЦОЯО чи ні? Чесно кажучи, це вже навіть смішно: дорослі люди не можуть сказати правди. Якщо один каже «не брали», інший каже «брали», то однозначно хтось бреше. Більше того, якщо раніше в ГПУ стверджували, що робітники УЦОЯО внесли зміни до бази даних близько 10 осіб, то зараз мова йде про 100 осіб.

 

    На сьогодні ситуація така: сервер з програмним забезпеченням та сервер з базою даних знаходиться у руках прокуратури, про що свідчить протокол обшуку. Особи, які здійснювали обшук, залишили копії лише деяких баз даних та деякого програмного забезпечення. Маючи лише частину інформації, неможливо скласти звіт ЗНО за 2015 рік. 17 вересня вже провели обшук у будинку директора Івано-Франківського РЦОЯО Богдана Томенчука, що громадськість розцінює як посилення тиску на систему ЗНО.

 

    Віктор Громов ініціював створення петиції «Щодо забезпечення можливості проведення зовнішнього незалежного оцінювання(ЗНО) в Україні у 2016 році». Не будьте байдужими! Ваш голос має значення. Для того, щоб розглянули петицію, необхідно зібрати 25000 голосів. Переходьте за посиланням та залишайте свій голос. Витратьте 1 хвилину вашого часу, щоб довести, що вам не однаково на майбутнє нашої молоді. 

 

Читайте також: УЦОЯО і проблеми ЗНО 2015 року

Опубліковано:

2015-09-18

Розділ: Новини ЗНО