Україна у світовому рейтингу англійської мови

   У нещодавньому рейтингу знання англійської мови Україна посіла «почесне» 34 місце. Рейтинг склала компанія EducationFirst. Згідно з рейтингом, Україна вважається країною із середнім рівнем знання англійської мови.

 

    Цікаво, що у всіх джерелах ЗМІ наголошують на тому, що Україна зі своїм 34 місцем обігнала Росію (39 місце). Та кому яка різниця, яке місце зайняла Росія, окрім самих росіян? Треба рівнятися на кращих. Чому не порівнюють зі Швецією, яка на першому місці? Цікава «шкала успішності» в українських журналістів. До речі, 34 місце  - останнє у категорії країн із середнім рівнем знання англійської мови. Бути останнім серед кращих, та що там, навіть не кращих – так, заслуга, гідна поваги.

    Ні, нам є чим пишатись: у 2014 році Україна мала 44 місце (із 63) у наймасштабнішому рейтингу рівня знань англійської мови. Стрибок у 10 позицій дійсно вражає. Але відверто бісить позиція ЗМІ: «Україна обігнала Росію». Ми маємо обганяти себе попередніх, а не тикати пальцями на сусідів. Раніше Міністр освіти і науки України Сергій Квіт вже зазначав на необхідності досягнення українцями рівня B2 з англійської мови.

 

    Добре, досить жовчі. Трохи детальніше про сам рейтинг. По-перше, рівень знання англійської мови пропорційний рівню доходів населення. За даними рейтингу, жінки знають англійську мову краще за чоловіків. В Україні це співвідношення становить 58,03% проти 54,19% на користь жінок (відсоток вирахуваний у кожній групі окремо).

 

    У тестуванні взяли учать 910 тисяч учасників у 70 країнах світу. Тест містив усі складові перевірки знань: граматику, лексику, аудіювання і читання. Перша його частина безкоштовна, а другу компанія EducationFirstвикористовувала для набору людей на курси англійської мови.

 

    Ось така картина знань англійської в Україні. Аби стати першими, треба докласти зусиль. Звертайтеся за допомогою до кращих репетиторів України. Зробімо нашу країну №1 у знанні англійської мови. 

 

Читайте також: Do you speak English?

Опубліковано:

2015-11-07

Розділ: Шкільна освіта