Україна візьме участь у PISA

   Україна стане учасником PISA - Programme for International Student Assessment. Це міжнародне дослідження, яке дозволяє відслідкувати математичні навички, навички читання та обізнаність у природничо-наукових дисциплінах. Тест складають 15-річні учні і дозволяє зібрати статистичні дані про рівень розвитку освіти в країнах-учасниках.

 

    На жаль, Україна поки не входила до результатів PISA. Така удача нам «загрожує» в 2018 році, адже для проходження тесту в 2015 році поки немає ні фінансів, ні кваліфікованих робітників. Організація економічного співробітництва та розвитку вже схвалила участь України в проекті. За постійної участі можна буде прослідкувати основні тенденції, зробити відповідні висновки та розвинути певну освітню політику. Залишилось знайти гроші на впровадження PISAта відповідний персонал.

 

    Сподіваємось, в нас вистачить сил і наснаги підготувати все необхідне для участі в PISA. Можливо, саме ваші діти будуть писати тести проекту. Це вимагає більш відповідального ставлення до навчання. З іншого боку, ми навчаємось для себе, а не для тестів, проектів чи статистики. 

    Сам тест триває 2 години й включає відкриті питання та питання, що потребують декількох відповідей. Громадськість неоднозначно сприйняла цю новину. Деякі зазначають, що в тестуванні не повинні брати участь діти, що займаються з репетитором або на спеціальних курсах. Але ж це абсурд: чому дитина, яка змалку думає про саморозвиток і прагне краще навчатись, має бути відсторонена від участі в проекті?

 

    Інша частина суспільства схвалює проект. Люди засуджують сучасну шкільну методику, а такі проекти як PISA можуть спровокувати позитивні зміни. Нарешті, частина батьків не бачить жодних переваг участі в PISA. Але вони є. Загальновідомо, що все у світі відносне. А перевірка знань, що охоплює світові масштаби, дасть можливість зрозуміти, у чому ми відстаємо. Більше того, ми не тільки визнаємо помилки, а й намагатимемось їх виправити. Але це вже зовсім інша історія. 

 

Читайте також: Україна у світовому рейтингу англійської мови

Опубліковано:

2015-11-20

Розділ: Шкільна освіта