Українські студенти на міжнародному конкурсі з повітряного права

    Наші студенти були учасниками одного з відомих конкурсів з повітряного права, який проходив в Джакарті і має назву International Air Law Moot Court Competition. Вони прекрасно представили Україну і змогли посісти друге місце серед серйозних 26 команд конкурсу за усний аргумент з боку позивача. А за усний аргумент з боку відповідача нам присудили четверте місце.


    Слід зазначити, що склад нашої команди - це представники одного університету, більш того випускники 4 курсу правового факультету Києво-Могилянської академії. У них були три тренера - Владислав Данилейко, Андрій Гук і Олексій Бурчевський. Всі вони не тільки прекрасно знають всі особливості права, а й активно використовують знання в житті, у своїй роботі. Саме тому їх поради і рекомендації, навички і реальні приклади з життя допомогли хлопцям так гідно виступити.

 

    Сам же конкурс складається з двох етапів. У першому команда повинна підготувати письмове завдання, меморандум, а потім вже взяти участь в усних дебатах перед трьома суддями - експертами в сфері повітряного права. Весь процес повинен був знаходитися в рамках Міжнародного Суду ООН.

 

    Цікаво, що в цьому році на змаганнях було розглянуто справу збитого над Донеччиною боїнгу 777 Malaysia Airlines рейсу МН17.

    Молоді фахівці з 26 країн світу повинні були захищати обидві сторони з наступних питань:
1) Відповідальність держави за небо, яке знаходиться над непідконтрольною територією;
2) Обов'язки перевізників оцінювати можливі ризики при плануванні маршрутів;
3) Відповідальність країни за дії недержавних формувань, які воюють на її території;
4) Обов'язки країни закрити повітряний простір, якщо є ризики для пасажирів літаків і інші.


    За словами наших студентів, на конкурсі була створена приємна, дружня атмосфера не тільки між самими учасниками і їх тренерами, а й між організаторами. Цікаво, що всі витрати на переліт учасників взяли на себе меценати, а держава при цьому всьому сприяння не виявила. У наступному році також буде проводитися таке ж змагання, але на цей раз вже в Римі. Для нашої країни призові місця вже стали якоюсь традицією, тому і в 2017 році будемо очікувати відмінних результатів від нашої команди.

 

За матеріалами порталу "Репетитори України"

 

Читайте також: Правила життя Кріса Хедфілда: як втілити мрію у життя?

 

 

Опубліковано:

2016-04-20

Розділ: Шкільна освіта