Умови прийому до університетів у 2016 році

    Міністерство освіти і  науки  України розробило нові правила прийому  2016 до вищих навчальних закладів. Правила вступу до університетів 2016 містять деякі новинки, про які варто прочитати і мати на увазі, щоб потім вступна кампанія не застала вас зненацька.

 

    Усі вступники, окрім тих, що вступають на медичні, фармацевтичні чи ветеринарні спеціальності, мають подавати заяви лише у паперовій формі. Останні ж будуть вступати лише через електронні заяви. Бог його знає, чому МОН так вирішило. Можливо, ці спеціальності вважаються найбільш корупційними, і така зміна якось вплине на негативну статистику.

 

    Нові правила передбачають, що технічний адміністратор або директор УЦОЯО може відмовити вступнику у праві участі у вступній кампанії, якщо в його документах виявлять недостовірні дані. Зберігають дворівневе ЗНО (базовий та поглиблений рівень), і кожен виш має зазначати у правилах вступу, який рівень ЗНО вимагають на ту чи іншу спеціальність. Під час вступу будуть розглядати бали з трьох(чотирьох) предметів, один з яких обиратиме абітурієнт.

    Поки обов’язковим є лише ЗНО з української мови та літератури. Радує, що нарешті у правилах прийому до університетів врахують жертви людей, які постраждали під час Революції Гідності й АТО. Вони будуть здавати тест з загальних навчальних компетентностей, причому до участі у конкурсі будуть допускати усіх бажаючих, незалежно від кількості балів у тесті.

 

    Триватиме вступна кампанія з 11 до 28 липня (для тих, хто вступає на основі іспитів, співбесіди чи творчих конкурсів – до 22 липня, а пройдуть останні, відповідно, з 22 по 28 липня). Усі «бюджетники» дізнаються про вступ 10 серпня, «контрактники» - 15 серпня.

 

    Деякі  істини у вступній кампанії залишились незмінними. Так, під час вступу будуть враховувати сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, виданий у поточному році. Залишиться традиція пріоритетності заяв, яка добре себе зарекомендувала під час вступу в 2015 році. Як і в попередніх роках, абітурієнти мають право подати документи до 5 вишів, не більше 3 заяв у кожному. Але є поправка: якщо ви подаєте заяви на спеціальності, які не передбачають бюджетної форми навчання, то флаг вам у руки кількість можливих заяв не обмежена.

 

    Власне, це короткий виклад тих змін, що очікують абітурієнтів у 2016 році. Якщо у вас є побажання чи ідеї щодо правил вступу до вищих навчальних закладів, надсилайте їх на пошту:  d_kumkov@mon.gov.ua.

 

Читайте також: Електронна петиція Президенту України про ЗНО-2016

 

 

Опубліковано:

2015-10-07

Розділ: Новини ЗНО