В НТУУ «КПІ» буде побудоване інноваційне місто

 

    6 лютого відбулося урочисте підписання Протоколу про наміри щодо співпраці Національного технічного університету України «Київский політехнічний інститут», корпорації «Науковий парк «Київська політехніка», ТОВ «Айланд менеджмент» і ТОВ «Технології природи».

 

    Цей документ створює підґрунтя співпраці університету з компаніями-партнерами щодо впровадження у життя масштабних проектів «Polyteco science city» та «Власне тепло».

 

    Обидва проекти є перспективним не лише для КПІ, але й для всієї України. На території університету планується побудувати цілий науково-виробничий комплекс загальною площею 251 тис. квадратних метрів – Інноваційне місто КПІ (проект «Polyteco science city»). У його будівлях містимуться бізнес-інкубатор, венчурні фонди, лабораторії прототипів, спеціальні приміщення для високотехнологічних виробництв, лекторії, офісні приміщення, коворкінг-центр, готель, заклади харчування. Інноваційне місто КПІ стане середовищем для розвитку наукоємних технологій за допомогою наукових і виробничих площ КПІ, а також міжнародних і вітчизняних високотехнологічних компаній та інвесторів. Зрозуміло, що його база використовуватиметься не лише для дослідницьких і конструкторських цілей, але й для навчання студентів університету.

 

    Невід’ємною частиною Інноваційного міста стане власна енергогенеруюча компанія (проект «Власне тепло»), яка забезпечуватиме весь університет тепловою енергію з використання поновлюваних джерел енергії. Вона покладе край залежності КПІ від централізованого теплопостачання, а значить і від необхідності витрачати на опалення величезні кошти за тарифами, які постійно зростають. Для цього на території університету планується звести 3 теплові станції. Вони забезпечуватимуть безперебійне постачання тепла в житлові та навчальні корпуси (приблизно 90% від річного обсягу від річного обсягу постачання). Крім того, впродовж усього року використовуватимуться когенераційні установки, теплові насоси і сонячні панелі для підігріву води (приблизно 10% від річного обсягу постачання). Від імені НТУУ «КПІ» Протокол підписав ректор університету академік НАН України Михайло Згуровський, від Наукового парку «Київська політехніка» – директор з інтелектуальної власності Ярослав Кологривов, від ТОВ «Айланд менеджмент» – голова Богдан Андрейцев, від ТОВ «Технології природи» – віце-президент Геннадій Чорноволов.

 

    Слід сказати, що інноваційні або наукові містечка вже давно існують у країнах-лідерах і мають неабиякий вплив на їхню економіку, адже кооперують найбільш прибуткові галузі сучасного світу. Наприклад, усім відомо про небачений успіх Силіконової долини  - території навколо Стенфордського університету, яка є головною столицею мікроелектроніки, цитаделлю комп’ютерної революції, символом науково-технічного прогресу і батьківщиною всесвітньо відомих компаній Intel, AMD, Oracle, Apple, Cisco, Yahoo!, eBay.

 

    Розвиток напівпровідникових технологій на острові Кюсю був настільки швидким, що острів назвали «Кремнієвим» (кремній є основою для будь-якого електронного пристрою), а Китай може похизуватись науковим містечком "Чжунгуаньцунь", заснованим у 1980-х роках навколо Академії наук  Китаю, Пекінського університету, Політехнічного інституту «Цинхуа» та інших відомих ВНЗ.

 

    За 40 хвилин їзди від Парижа розташоване містечко Іврі. У ньому є Біопарк Генополь (Genopole). Спеціалізація - геномні і постгеномні дослідження, біотерапія, біофізика, біохімія, біофармацевтика і біоматематика. У Генополі працюють 900 науковців, 400 викладачів в університеті. Саме в цьому технополісі проводиться робота з розшифрування генома. Також варті уваги лабораторія NeuroSpin в Сакле, де вивчають людський мозок та когнітивний розвиток людини, і центр інновацій в Греноблі – MINATEC, де основну увагу приділяють мікро- і наноелектроніці, оптоволоконним системам, високоємній цифровій пам’яті та ін.

 

    Данія разом з південною Швецією (регіон Скане) утворила нову, неофіційну державу, яку назвали "Медиконовою долиною», що займається біомедицинськими технологіями.

 

    Отже, побажаємо удачі нашим співвітчизникам у їх нових починаннях, які, можливо, допоможуть Україні стати не лише не гіршою, а й кращою за провідні наукові країни. 

 

Читайте також: Київський політехнічний інститут - найбільший в Україні вищий навчальний заклад

 

Опубліковано:

2015-02-10

Розділ: Вища освіта