Великий мозок не є показником кращого інтелекту

    Науковці дійшли висновку, що більший розмір мозку не є показником кращого інтелекту. Протягом декількох сотень років науковці намагались дослідити зв’язок між розміром мозку та розумовими здібностями, помилково вважаючи, що «чим більше, тим краще», тобто, масивніший мозок пропорційний більшому розуму.

 

    Усім властиво помилятись, і науковці не виняток. 88 дослідів, у яких взяли участь 8000 учасників, довели, що на людський інтелект впливає не так об’єм мозку, як його структура. Тести IQ, нехай не досконалі, вважаються кращим методом виміряти здатність особи раціонально розуміти світ, а також мислення, логіку і пам’ять. Тому саме IQ-тести стають у пригоді науковцям, коли треба «виміряти» людський розум.

    Дослідники з Австрії, Нідерландів та Німеччини порівняли результати тестів учасників із об’ємами їх мозку. Результати дослідів підтвердили попередні здогадки: розмір мозку має невеликий вплив на розумові здібності в порівнянні із впливом на розум його структури. Ще одним аргументом на підтримку цієї думки є те, що у тваринному світі співвідношення розмірів людського мозку до тіла не є найбільшим. Ця першість належить крихітній землерийці.

 

    Зв’язок між об’ємом мозку та вищим IQ дуже переоцінений в опублікованих та неопублікованих працях вчених. Додатковим доказом щодо невідповідності більшого розміру мозку кращим результатам IQ є той факт, що мозок чоловіків зазвичай більший, але між статями не має разючої різниці, коли мова йде про тести на вимірювання коефіцієнту інтелекту.

 

    Аби переконатися цілком і повністю, вчені дослідили мозок Ейнштейна. Виявилось, що мозок генія не має значних відхилень від мозку середньостатистичної людини. Отже, хвилюватися, що у вас маленька голова, не варто. Головне – те, що у цій голові. Беріть якістю. 

 

Читайте також: Знання чи вміння: що корисніше

Опубліковано:

2015-10-22

Розділ: Шкільна освіта