Відкрили дев’яту планету Сонячної системи

Астронми Каліфорнійського технологічного інституту - Майкл Браун і Констянтин Батигін зухвало заявляють про власне сенсаційне відкриття: 9-ту планету Сонячної системи.

Повернімося на декілька років назад: вчені, серед яких був і сам Майкл Барун, довели, що у Сонячній Системі всього 8 планет, адже Плутон – це щось на кшталт метеорита (карликова планета), і не більше. Та, мабуть, магічність цифри 9 таки притягує до себе вічних скептиків усього, що не доведено наукою. Не минло й 10 років, як з’явилась «Планета Х», або, її також незамислувато називаються «Планета Дев’ять», яка за словами вчених «загубилась» 4 мільярди років тому."Спочатку ми скептично ставилися до того, що ця планета може існувати. Однак, ми продовжували досліджувати її орбіту, ми ставали все більш впевнені в тому, що вона там дійсно є" – Констянтин Батигін.

За словами астрономів, розмір планети приблизно дорівнює розміру Нептуна, а маса в 10 разів більше маси Землі. Вона обертається навколо Сонця на відстані 20 орбіт Нептуна. Внаслідок такої віддаленості планету не видно. Повний оберт навколо Сонця вона робить за 10-20 тисяч років. Вчені стверджують, що планета знайдена шляхом математичного аналізу збурень, які відчувають безліч крижаних тіл з так званого Пояса Койпера - величезної області простору за орбітою Плутона, в якій обертаються мільярди тіл. Астрономи вважають, що планета була викинута в далекий космос, на периферію Сонячної системи, "під впливом гравітаційних сил Юпітера або Сатурна". На жаль, сучасна оптична техніка не дозволяє розглянути знахідку в телескоп із Землі. Однак, у найближчі п'ять років, як вважають вчені, планету можна буде побачити.

Опубліковано:

2016-02-08

Розділ: Шкільна освіта