Вікіпедії вже 15 років!

    15 січня 2016 року Вікіпедія відзначила своє 15-річчя. До винайдення Вікіпедії енциклопедія асоціювалась із товстою книжкою, на створення якої витрачали чималі гроші, водні та лісові ресурси, чорнило. А універсальна енциклопедія, якою стала Вікіпедія, доступна й абсолютно безкоштовна в усіх куточках світу.

 

    Уорд Каннінгем - винахідник вікі, платформи, де багато людей може працювати над одним документом одночасно. У перекладі з гавайської «вікі» означає «швидкий». Уорд зробив можливим редагування статей у Вікіпедії тими, хто має до цього хист і бажання, що, на жаль, породжує свої недоліки. Не завжди редактори мають благородні і чисті наміри. І деякі статті і факти можуть розглядатися з різних боків, і автори трактують їх по-різному.

 

    Тим не менш, Вікіпедія – лідер з оперативності і зручності, адже близькі між собою теми перегукуються і допомагають повніше вивчити питання, що вас цікавить. Згадайте важезні енциклопедії, де інфа розташована в алфавітному порядку, і пошук у яких не тільки довгий, а ще й незручний. Варто додати до карми Вікіпедії, що вона являє собою не лише збірник статей, а й безкоштовний словник, книжки у вільному доступі, інструменти для навчання, путівник та інше. 

    У 2007 році Вікі потрапила у ТОП-10 найпопулярніших веб-сайтів. Вікіпедія допомагає робити Інтернет вільним і доступним. Доказом цього є участь Вікі в 2012 році в протесті проти Stop Online Piracy Act (SOPA), законопроекту США, дія якого могла нашкодити доступності Інтернет-ресурсів.

 

    У Вікіпедії є свої боти, що виконують частину рутинної роботи. Загалом енциклопедія містить більше 3 мільйонів статей англійською мовою, і ця версія є наймісткішою. Вікіпедія іншими мовами менша, і українська версія є далеко не лідируючою. Чому б не взятись за виправлення ситуації? Дамо знати, що українці – нації розуму, науки і освіченості.

 

    Ще раз вітаємо Вікіпедію і вікіпедійців із 15-ою річницею, бажаємо подальшого росту і тільки совісних редакторів. Користуйтеся найбільшою енциклопедією у світі, але будьте обачними у виборі інформації. І тоді Вікі стане чарівною паличкою у навчанні, роботі та повсякденні. 

 

Читайте також: Чи потрібна гейміфікація освіти?

 

 

Опубліковано:

2016-01-26

Розділ: Шкільна освіта