Випускники бакалаврату теж здаватимуть ЗНО

    Цього року МОН планує змусити здавати ЗНО випускників бакалаврської програми із права. Інна Совсун повідомила про це на Міжнародній конференції "Європейська інтеграція вищої освіти України в контексті Болонського процесу". У майбутньому таку норму планують ввести і для бакалаврів інших спеціальностей. Інна Романівна також зазначила, що ряд спеціальностей, наприклад, філософія, не потребують уніфікації.

 

    Цікаво, що саме спонукало МОН до такого рішення? Можливо, є якісь сумніви щодо якісної підготовки бакалаврів. Але бакалаври здають іспити до магістратури. Спробуємо передбачити можливі позитивні та негативні наслідки реформи.

 

    По-перше, це буде додатковим навантаженням для МОН, Держбюджету та й самих бакалаврів. Згадаймо, скільки проблем було на шляху та й за час існування стандартної системи ЗНО. По-друге, хто буде займатись підготовкою завдань? І якими вони мають бути? Зрозуміло, що бакалаври не можуть здавати ЗНО, що буде ідентичному тому, яке складають випускники 11 класів. Доведеться шукати відповідний персонал, що буде займатись ЗНО нового рівня.

    Іншою проблемою може бути бунтівний характер самих студентів. Перед вступом до магістратури стоятиме ще одна перепона, тоді як проблем вистачає. На 4 курсі навчання багато хто працює і повинен поєднувати навчання і роботу, готуватись до іспитів і вирішувати побутові проблеми. І так не мало для плечей студента. А тут ще якесь ЗНО як сніг на голову.

 

    З іншого боку, ЗНО є непоганою перевіркою знань в 11 класі. Чому б не повторити це із бакалаврами? Нехай за коротший, але дуже насичений проміжок часу вони проходять курс університетської підготовки, що на порядок серйозніша від шкільної. А може й не серйозніша. А ЗНО версії 2.0 дозволить відслідкувати прогрес або його відсутність. Зрозуміло, що й формат навчання у вишах трохи інший, тому й результати будуть відрізнятись.

 

    Подивимось, що вийде із ЗНО для бакалаврів. Хто знає, чи добре це, чи погано – витрачати час на перевірку знань. Хіба не краще було б «пустити» ресурси на вдосконалення і забезпечення цих самих знань? Але все ще попереду. 

 

Читайте також: ЗНО 2016 розпочнеться 5 травня

Опубліковано:

2015-11-30

Розділ: Шкільна освіта