Вступ поза конкурсом відмінили

       Мабуть вам відомо, що раніше при вступі було дійсне зарахування поза конкурсом. Цю пільгу отримували певні категорії населення. Однак, зміни до Закону «Про вищу освіту» відмінили право позаконкурсного вступу.

 

    Раніше до цієї групи пільговиків належали особи, яким було представлене таке право згідно із Законом «Про статус ветеранів війни», інваліди, жертви Чорнобильської катастрофи, діти шахтарів, діти загиблих військовослужбовців. Про відміну позаконкурсного вступу у своєму Facebook раніше вже писала Інна Совсун. Інна Романівна цілком підтримує такі зміни. Аргументом на користь нововведень є відсутність спеціального оснащення для частини пільговиків, що раніше вступали на позаконкурсній основі. 

 

    З адаптивним оснащенням в Україні дійсно не дуже. Виходить, що діти, що мають певні фізичні вади, вступають до вишів, а потім перетерплюють масу незручностей під час навчання. І це не лише з боку інфраструктури, але й з морального боку. Але це вже проблема виховання і толерантності в суспільстві. Пільга лишилась дійсною для дітей-сиріт, які навчатимуться безкоштовно незалежно від того, яку форму навчання лишить їм Бог, доля і вступна кампанія – бюджетну чи контрактну. 

 

    Все ж таки конкурсна основа вважається біль-менш справедливою формою відбору студентів. З іншого боку, відміну пільг можуть сприйняти неоднозначно. От у зарубіжних вишах більш поширена така практика, що студенти-пільговики отримують стипендію та інші дивіденди лише у перший семестр чи рік навчання, а потім все залежить від успішності їхнього навчання. 

 

    І правда, пільговик пільговику не рівня. Одні діти тягнуться з усіх сил до знань, аби досягти чогось у житті, а інші просто користуються зручним становищем і якою-не-якою підтримкою держави. Усі знають приказку про те, що краще дати людині вудку, ніж нагодувати рибою. Подивимось, як в абітурієнтів складеться з рибацькою справою.  

 

Читайте також: Дати ЗНО 2016

 

 

 

Опубліковано:

2016-01-14

Розділ: Новини ЗНО