Вища освіта в Румунії

 

     МЗС Румунії виділило 85 стипендій для студентів із зарубіжних країн, що не є членами ЄС для безкоштовного  навчання у 2015-2016 навчальному році у вищих навчальних закладах Румунії. Навчання проводитиметься за такими спеціальностями: економіка, фінанси, сільське господарство, медицина, мистецтво, журналістика, політичні та суспільні науки. Румунська сторона сплачує  студентам  I-IV курсів стипендію в розмірі 65 євро,  магістрам - 75 євро та аспірантам - 85 євро. Крім цього, всі стипендіати забезпечуються безкоштовними місцями в гуртожитках. Обов'язковою умовою навчання в румунських ВНЗ є володіння  румунською мовою. У разі, якщо кандидат не володіє румунською мовою, він може бути зарахований на річні мовні підготовчі курси.

 

     Особи, зацікавлені в отриманні вищої освіти в Румунії , мають до 05.03.2015 p. надіслати до Міністерства комплект необхідних документів, який повинен містити:

1. Заповнений формуляр заяви для занесення до списку стипендіатів для отримання освіти в Румунії (додається, на 7 арк.).

2. Заповнений формуляр заяви для отримання листа про включення до списку стипендіатів для отримання освіти в Румунії (додається, на 2 арк.).

3. Легалізовані копії документів про освіту (із легалізованими перекладами).

4. Легалізовану копію свідоцтва про народження та її легалізований переклад.

5. Легалізовану копію паспорта.

6. Медичну довідку про стан здоров'я.

7. Автобіографію.

8. 4 фотокартки паспортного формату.

 

     Надсилати електронні версії документів необхідно на електронну пошту Міністерства ukrainemon@gmail.com, а також у паперовому варіанті на адресу: проспект Перемоги, 10, 01135, Київ, Україна (до Управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції). Більш детальну інформацію про умови навчання в Румунії та список відповідних румунських ВНЗ можна отримати румунською,  англійською  та французькою мовами на сайті: http://www.mae.ro/node/1794. Румунська сторона має повідомити до 25.06.2015 p.  про зарахування того чи іншого кандидата до вищого навчального закладу  Румунії.

     Безумовно, освіта за кордоном має свої недоліки і переваги. По-перше, людина отримає унікальну можливість поринути у природне середовище іноземної мови і подолати мовний бар’єр. До того ж, іноземний диплом відчиняє двері перед майбутнім працівником. Усім відомо про певну неповноцінність вітчизняного навчання, тоді як європейська чи американська освіта стає чарівною паличкою в руках колишнього студента. Щодо недоліків, то треба зазначити, що освіта за кордоном «не стосується всіх і кожного», адже потребує фінансових витрат. Проте, навіть гроші вирішують не все, адже без бажання студентів ніхто не вкладатиме в їхні голови знання іноземної мови і базових дисциплін. До речі, слід добре вивчити особливості менталітету країни навчання, бо чимало конфліктів розгорається саме через зіткнення поглядів, нетолерантне ставлення до звичаїв і традицій, релігії тощо. 

 

 

Джерело: сайт Міністерства освіти та науки України.

 

Читайте також: Києво-Могилянська академія - особливості вступу та навчання

Опубліковано:

2015-02-08

Розділ: Вища освіта