Як думають генії?

    Немає прямої залежності між інтелектом і геніальністю. Великі розуми, наприклад, Річард Фейнман, не завжди мають високий рівень інтелекту, але їх геніальність ніхто під сумнів не ставить.

 

     Ще Леонардо да Вінчі наполягав на багатогранному погляді на проблему, тобто розгляду її не під одним кутом, а під багатьма. Тільки так можна знайти новий підхід до вирішення проблеми. Думати вузько і обмежено - доля людей обмежених.


    Спробуйте записувати або формулювати проблему і шукати відповіді на запитання: «Якими способами я можу це вирішити?» Питання само по собі вимагає кілька варіантів відповідей. Не обмежуйте себе, не ставте рамки. Ейнштейн приділяв величезну увагу формулюванню питання. Коли у нього запитали, що б він робив, якби на Землю протягом години звалилася комета, він відповів, що 55 хвилин приділив би формулюванні проблеми, а 5 - її рішенню.

    До речі, у Ейнштейна був дядько Якоб, який перетворював процес навчання в гру. Невідомі Х були звірами, яких в результаті виконання завдання ловив маленький Альберт. Тобто, ентузіазм, який в дитячому віці притаманний тільки в грі, Ейнштейн використовував у навчанні. Це знову доводить те, що елемент творчості - один із стрижневих у роботі.


    Якщо в ході своєї роботи ви натрапили на щось нове, спробуйте кинути початкову мету і вивчити це «щось». Часом так здійснюються великі відкриття. Так, може ви не шукали те, що знайшли. Але що в цьому поганого? Якщо в ході експерименту відкрилося те, чого відкривати не збиралися, експеримент можна вважати успішним.


    Доказами цього можуть бути «випадкові» відкриття пеніциліну Олександром Флемінгом, процесу вулканізації Чарльзом Гудьїром, тефлону Роєм Планкеттом, целулоїду Джоном Уеслі Хайятт ... Вони не розглядали виникнення чогось несподіваного як помилку, але як нову можливість.


    Мораль? Краще відкинути свої стереотипи і забобони і повернути об'єкт свого дослідження іншими сторонами, щоб розглянути і побачити те, чого не побачили інші. Цей підхід слід застосовувати і до людей. Часто наше перше враження, засноване на зашкарублих принципах і стереотипах, заважає побачити людину справжньою.

 

Читайте також: Як швидше запам'ятати потрібну інформацію?

 

 

Опубліковано:

2016-04-09

Розділ: Шкільна освіта