Як обрати професію - питання що може бути вирішене без негативних наслідків

Актуальним та досить нагальним для випускників, абітурієнтів та їх батьків залишається вибір майбутньої професії. Куди податися, щоб не прогадати? Як відчути, ідентифікувати саме ту - омріяну роботу, «по душі», що буде супроводжувати все життя, приносити задоволення, а з тим і добрий заробіток? Саме ці питання турбують більшість батьків майбутніх абітурієнтів, адже дитина 16,17 – ти років не до кінця розуміє чого хоче, яким бачить своє подальше життя. Інколи, навіть люди в досить зрілому віці відкривають для себе невідомі горизонти, нові захоплення, знаходять себе в гармонії з іншою роботою. Отож, досить часто виникає питання: чим керуватися при виборі нового шляху, який буде супроводжувати тебе все життя?

 

Випускник, дитина в підлітковому віці в більшості випадків не до кінця розуміє всю важливість поставленого питання, що зненацька потребує прийняття конкретного рішення чи вчинення дій спрямованих на набуття нової професії. Поради батьків, друзів, родичів, інколи навіть їх тиск може негативно вплинути на подальший результат. Досить часто тиск з боку родини призводить до негативних наслідків - діти не отримують задоволення від роботи, нещасливі в своїй професії, нарікають на поради батьків, як наслідок - почуття неповноцінності та відсутність самореалізації. Сьогодні молодь обирає спеціальність, посилаючись на власні переконання (звучить гарно, престижно - значить буде добра заробітна плата). На практиці, при такому підході до вибору професії, повсякденна робота виявляється не такою захопливою. В результаті, може з’явитися розчарування, стан пригніченості, безвихідь. Чи хтось собі того бажає? Думаю, відповідь очевидна, тому продовжимо далі.

 

У важкому процесі виборі спеціальності потрібно враховувати низку істотних чинників, зокрема наступні:

  • Займіться пошуком професії чимскоріш – так все ж таки є шанс знайти свою з серед мільйону інших.

  • При виборі слід враховувати свої здібності, уподобання до певних видів діяльності. Загалом, зважати на те, що тобі приносить задоволення. Можливо є хобі, яке може перерости в майбутню роботу за формулою : коефіцієнт задоволення + коефіцієнт заробітку = робота мрії.

  • Будь впевненим, що досить ґрунтовно обізнаний в обраній спеціальності. Звичайно поверхнево, але ти вже свідомий у виборі усіх плюсів і мінусів, які тебе очікують в майбутньому.

  • Чудовим способом перевірити, чи це те, чого справді шукаєш, буде практика під час канікул. Отриманий досвід буде безцінний. Як приємний бонус тебе може очікувати додатковий заробіток. Завжди при створенні резюме кожен досвід враховується працівником відділу HR.

  • Усвідомлення того, що майбутня професія користуватиметься попитом, - актуальна і рідкісна.

І наостанок, прочитай кілька порад від  BureauofLaborStatistics (BLS). Топ 5 професій майбутнього за думкою БюроСтатистики Праці Сполучених Штатів Америки:

  • ComputerOccupations. Дійсно, стрімкий розвиток інформаційних технологій потребує хороших професіоналів - інформатиків.

  • Health Diagnosing and Treating Practitioners. Якого б технологічного розвитку не було досягнуто людством, але здоров’я перш за все є найважливішим. Хто знає, можливо невдовзі знайдуть ліки для безсмертя…?

  • Other Management Occupations. Фірми з’являються зі швидкістю вітру, а добрий фахівець з управління нею, та й взагалі персоналом потрібен завжди.

  • FinancialSpecialists. Як не крути, але всі ми частково залежимо від грошей. Порахують, збережуть, не дадуть впасти національній валюті саме фінансисти.

  • BusinessOperationsSpecialists. Попрацювавши деякий час за наймом, хочеться створити щось своє, і ні від кого не залежати. Але ж як створити успішний бізнес без навичок, знань, умінь усіх тонкощів необхідних для цієї справи? Саме такі спеціалісти допоможуть в вам в цьому.

Вирішення питання майбутньої спеціальності справа не проста, тому підійди до нього зі всією відповідальністю, і спробуй прислухатися до себе. Ти архітектор свого життя, і його проект залежить тільки від тебе.

 

Читайте також: Рейтинг українських ВНЗ: Scopus

 

 

Опубліковано:

2016-07-14

Розділ: Шкільна освіта