Як порахувати вступний бал у 2016 році

   Нині відомий механізм розрахунку вступного бала у 2016 році. Загалом, правила прийому до конкретного вузу вирішує вчена рада конкретного навчального закладу. Правила вступу в 2016 році до кожного вишу матимуть свою специфіку, адже кожен конкретний університет самостійно визначає кількість і вагу сертифікатів ЗНО, вагу атестату, бали за особливі досягнення (дипломи 1, 2 та 3 ступенів за Всеукраїнські етапи конкурсу МАН та олімпіад із навчальних дисциплін) та вагу балів за конкурс творчих чи фізичних здібностей (якщо того потребує вищий навчальний заклад).

 

    Взагалі, конкурсний бал буде складатись із всіх вищевказаних складників, помножених на відповідні коефіцієнти + бали за успішне завершення курсів при вищому навчальному закладі, в який плануєте вступати.

    За рекомендацією МОН, усі вузи мали б розраховувати конкурсний бал за такою-от нескладною формулою:

КБ = К1*П1+К2*П2+К3*П3+К4*А+К5*ОУ

Ні, це не формула із вищої математики, квантової механіки чи опору матеріалів. Це простенька формула для обчислення конкурсного балу у 2016 році. Зараз розкладемо усе по поличках.

КБ – конкурсний бал

К1, К2, К3 – коефіцієнти для результатів зовнішнього незалежного оцінювання, кожен з яких менше або дорівнює 0,2, причому К3 може становити від 0,2 до 0,5 (для конкурсу творчих чи фізичних здібностей).

П1, П2, П3 – результати тестування

А – середній бал атестату, К4 – коефіцієнт для нього, не більше 0,1.

К5 – коефіцієнт для особливих досягнень , не більше 0,05.

 

    Зрозуміло, що у цілому КБ не більше 200, а сума коефіцієнтів для кожної складової дорівнює 1. Перед вступом обов’язково перечитайте правила прийому у 2016 році до тих вишів, де плануєте подавати документи. Дякувати Богові, ЗНО-2016 відбудеться і можна уникнути плутанини із вступними іспитами. Родзинкою буде ще те, що абітурієнти дізнаватимуться про результати тестування упродовж вступної кампанії, яка почнеться 11 липня, а останнє ЗНО з хімії відбудеться 17 липня. Тобто, регіональні центри ще потребуватимуть трохи часу для перевірки.

Сподіваємось, ви розібрались у нехитрому механізмі розрахунку конкурсного бала в 2016 році. Зважте на це і розставте правильно акценти при підготовці.

 

Читайте також: ЗНО 2016: що потрібно знати 

 

 

 

Опубліковано:

2016-02-17

Розділ: Новини ЗНО