Як правильно зареєструватись на ЗНО

   Ви стали дорослими і відповідальними, і тепер маєте обирати ВНЗ та реєструватись на зовнішнє незалежне оцінювання? Можливо, у вас немаэ бажання прощатися із дитинством, у голові – вітер, хочеться літа і розваг, а тут ЗНО, ДПА, вступна кампанія. Так чи інакше, рано чи пізно це має відбутись. Реєстрація на ЗНО має ряд особливостей. Дозвольте мені розказати, яких саме.

 

    Перше, що ви робите, - це переходите за посиланням для реєстрації в режимі онлайн. Далі тицяємо на кнопку «Продовжити». Спочатку ви записуєте ім’я, прізвище і по батькові. Деякі учні допускають помилки навіть тут. Мабуть, через знервованість. Також потребують тип документа, на підставі якого здійснюється реєстрація.

 

    Після 16 років реєструватись за свідоцтвом для народження неможна. Деяким абітурієнтам доводиться платити сотню-другу в паспортних столах, щоб оформлення документа пройшло швидше. Враховуйте, скільки вам виповниться на момент проходження тестування. Також слід владнати всі непорозуміння з паспортом, якщо такі є: зміна імені, прізвища, місця прописки не повинні вплинути на успішність реєстрації.

 

    Не бійтесь вказувати справжній номер телефону: вам можуть подзвонити у разі виникнення деяких запитань. І електронну пошту вкажіть. Либонь знадобиться. Далі слід розправитись із адресою, на яку прийдуть запрошення на ЗНО (якщо вам не доведеться його роздруковувати самостійно, що цілком можливо). Якщо ви із певних причин не можете вказати адресу, обираєте відповідне віконечко і регіональний центр, де будете проходити тестування.

    Ух… Ще трохи, і ми завершимо. Далі слід заповнити дані про освітній заклад, де вас терпіли  навчали протягом довгих років. Не намагайтесь проявляти почуття гумору під час заповнення тесту – інакше потім доведеться плакати. Ставтесь серйозно до кожного пункту.

 

    Нарешті, ви дійшли до суті цього бланку – вибору предметів. У 2015 році, як  і в попередніх, можна обирати  4 предмети, і складати їх можна на російській чи інших мовах. Ось набір для 2015 року: математика (базовий чи поглиблений рівень), українська мова та література (аналогічно), географія, хімія, біологія, історія України, фізика, англійська, російська, французька, німецька та іспанська мови.

 

    Після вибору пунктів, де проходитиме ЗНО з укр. мови та літератури та інших предметів, натискаємо фатальну кнопку «Зберегти». Справа залишилась за малим – роздрукувати контрольно-інформаційний лист та реєстраційну картку.

 

    До УЦОЯО надходили прохання абітурієнтів відмінити маркування реєстраційних карток штрих-кодами. Причиною цього стали релігійні переконання учнів. Із 4 лютого 2015 року під час заповнення реєстраційної картки учасник може зазначити бажання отримати реєстраційну картку без маркування. Але його відсутність продовжить термін оформлення реєстраційних документів.

 

    Тепер треба скласти конвертик із даними – уявіть, що для Діда Мороза. Заповніть чорною ручкою заяву (в інструкції до документів все досить детально описано), зробіть ксерокопію паспорта чи свідоцтва, одягніть найкращий одяг, підмалюйте очі (для дівчат), і зробіть 2 фотокартки формату 3×4. У конверті повинні бути: заповнена заява із вклеєними фотокартками, копія документа про середню освіту, копія свідоцтва чи паспорта.

 

    Куди відправляти таке щастя? На сайті УЦОЯО є поштові адреси всіх регіональних центрів. Надіюсь, із центром ви не помилитесь… Наймудріша порада щодо реєстрації – не зволікати. Почули, що почалась реєстрація на ЗНО – витратьте 5 хвилин вашого дорогоцінного часу на цей нехитрий процес, щоб потім самим не хвилюватись і батьків зайвий раз не тривожити.

 

    Кожному, хто не зацікавлений, заповнення бланку видається простим, навіть дитячим. А в бідолаги абітурієнта раз за разом виникають питання і проблеми щодо реєстрації. Думаю, у вас все одно вийде це зробити. В інституті буде складніше…

 

Читайте також: Зміни у ЗНО 2015

 

Опубліковано:

2015-05-11

Розділ: Новини ЗНО