Як розібратися в космічній павутині?

    18 грудня відбудеться лекція Public Science на тему "Космічна павутина". Лектор Анатолій Тугай повідає про такі факти комічного простору, про які ви зроду-віку не чули. Анатолій Тугай -  кандидат фізико-математичних наук, доцент фізичного факультету КНУ ім. Т. Шевченка і просто надзвичайно цікава людина, що зробить сухі факти галактичної дійсності захоплюючою розповіддю.

 

    Анатолій розповість про те, як визначати відстані до галактик, про найближчі та найбільш далекі їх скупчення, про нашу “космічну адресу”, методи визначення відстаней до галактик, детектори темної матерії і комп’ютерні космологічні симуляції.

    Галактики містять мільйони, а подекуди і трильйони зірок, що мають різні фізичні характеристики, також їх наповнюють зоряні скупчення та туманності, що разом становить тисячі,  а то й сотні тисяч світлових років. Галактики живуть своїм життям, інколи зіштовхуються і зливаються, спричиняючи нові, незвідані нами зоряні системи. З іншого боку, їх дослідження дає можливість дослідити явища природи, збагнути наше місце у світі, дізнатися про першоначала виникнення всього живого і неживого на нашій планеті й у світі взагалі.

 

    Галактики мають нерівномірний розподіл у світі. Всесвіт повен галактик, цих «зоряних букетів», різних за своєю формою та кольором. Серед них зустрічаються галактики із такими назвами як Соняшник, Сомбреро, Фейєрверк, Срібна Монета, Чорне Око, Спляча Красуня… Анатолій Тугай розповість про властивості галактик та їх розташування, розкриє поняття космічного горизонту і вплив темної матерії на наше життя.

 

    Не змарнуйте унікальної можливості дізнатися більше про Всесвіт та його структуру! Лекція проходитиме у креативному просторі Часопис. Вартість – 120 грн. Умови простору включені. Обов’язково зареєструйтесь перед відвідуванням. Кількість місць обмежена, тому не зволікайте. У Києві дійсно багато бажаючих подивитись на світ іншими очима, дізнатися про щось більше, за звичними межами.

 

Читайте також: Public Science - популярні лекції про науку в Києві

Опубліковано:

2015-12-16

Розділ: Наука і техніка