Як швидше запам'ятати потрібну інформацію?

   Якщо вам потрібно волею-неволею постійно запам'ятовувати нову інформацію, виникає питання про те, як це зробити. Сотні технік і методик дозволяють вирішити цю проблему. Однією з найпростіших є методика мнемотехніки, коли за допомогою візуальних і звукових образів ви відтворюєте інформацію у своїй голові, і для неї з'являється спеціальна комірка у вашому головному мозку.

 

    Наприклад, щоб запам'ятати, що столиця Ліберії - Монровія, намалюйте перед собою образ волелюбної красуні Мерилін Монро. «Liberty» - з англ. «свобода», з Монровією все зрозуміло, а ось щоб зв'язати ці два образи, згадайте, що Монро була дівчиною з волелюбним характером, якій ніколи не хотілося нікому коритися, крім як своїх інтересів. При мнемотехніці образи бувають правильні і неправильні, але те, що вони є, вже означає певний розвиток.


    Що ще приходить на розум, коли мова заходить про запам'ятовування? Згадайте студентські роки і гарячкову підготовку до іспитів за 1-2 дні. Записуючи «шпори» на папері, наші легковажні розуми все одно запам'ятовували якусь частину інформації. Можна і далі користуватися щоденниками для записів. А можна спробувати на собі мультиплатформенний додаток Evernote. Ця програма створена для організації ваших справ, копіювання статей, створення списків, установки нагадувань і багато чого іншого. Базовий пакет послуг можна отримати безкоштовно. Evernote дійсно допомагає підвищити продуктивність, що доведено 150 мільйонами користувачів веб-ресурсу.

                                                                                                                                 Вільний характер Монро як не можна краще підходить до Ліберії


    Що б ви не використовували, - сучасні гаджети, програми та додатки або олівець і блокнот - стежте за тим, щоб ваші тренування пам'яті проходили регулярно. І тіло, і розум люблять систематичний догляд за собою. Не підводьте їх  і отримаєте очікувані результати.

 

    Рекордсмени і учасники Чемпіонату світу з запам'ятовування використовують в основному образи для запам'ятовування. Секрет - зосередитися і включити уяву. Однак, меморіада (від англ. memory - пам'ять) не має нічого спільного з повсякденним життям. Її учасники можуть схибити із запам'ятовуванням чотиризначного пін-коду від карти або номера телефону знайомої людини. Причина криється в тому, що вони забувають образи, пов'язані з цими цифрами. Тобто, у них на першому місці стоять образи, а після - цифри і слова, які потрібно запам'ятати.

 

    Ще один ефективний спосіб запам'ятовувати - повторення. Сьогодні немає сенсу витрачати час на записи від руки, оскільки є сучасні програми та розширення. Прикладом може бути Anki - система карток для запам'ятовування. У них можна завантажити відео-та аудіоматеріали, а на перегляд йде зовсім небагато часу. За допомогою Anki можна готуватися до іспитів, ЗНО, вчити іноземну мову або просто всебічно розвиватися.

 

Читайте також: Новий метод від науковців: як "завантажувати" мозок знаннями

 

 

Опубліковано:

2016-04-03

Розділ: Шкільна освіта