Як вибрати репетитора: рекомендації турботливим батькам

Авторська колонка Олександри Руденко, педагога, методиста, психолога, організатора Клубу репетиторів, мами трьох дочок.

 

Ви – батько чи мати, який/яка
• переживає за успішність своєї дитини,
• хоче, щоб навчання було для вашої дитини радісною подією,
• мріє, щоб спілкування з викладачем відкривало перед дитиною нові захоплюючі простори пізнання?


    Тоді ця стаття саме для вас. Поговоримо про ситуації, коли виникли проблеми в школі з конкретного предмета і ви націлені на індивідуальні заняття.
Впевнена, що не всі вчителі в школі відповідають вашим вимогам і потребам вашої дитини, а не ходити в школу вдається далеко не всім. Тому найчастіше відбувається так. У якийсь момент ви розумієте, що, по-перше, не справляєтеся з тим, що відбувається в школі і, по-друге, з власною дитиною. Ви можете відчувати почуття провини, сорому або навіть відчаю у зв'язку з цим. Це не погано, це означає, що вам потрібна допомога фахівця.

    Якщо проблеми пов'язані зі школою і навчанням, то репетитор саме той фахівець, який може допомогти. Давайте розбиратися, як його обирати.


    Найпростіший шлях - це запитати у знайомих, чи не могли б вони порекомендувати когось, хто міг би позайматися з вашою дитиною, наприклад, математикою. Швидше за все, ви отримаєте інформацію - імена, телефони і супровідні рекомендації тих, хто послугами цього репетитора вже скористався. І якщо на цьому етапі ви знайшли фахівця - вважайте, що вам пощастило.


   Однак, так буває не завжди. З власного досвіду скажу, що розклад хорошого репетитора формується у вересні і вже в жовтні він може не взяти вас. Часовий ресурс не безмежний. Тоді ви можете отримати ще імена, телефони і рекомендації від хорошого репетитора про іншого фахівця, який ще вільний. І на другому етапі вам може пощастити. А якщо ні? Якщо той фахівець, якого ви знайшли, не подобається вам чи, що ще гірше, вашій дитині? Або просто не підходять місце занять або час, який вам пропонують?

 

    Це не біда. Зараз в мережі існує величезна кількість репетиторських порталів, бірж репетиторів, де фахівці пропонують свої послуги. Запитайте у пошукової системи і побачите.

    На прикладі Репетиторської компанії БУКІ розглянемо, що ви побачите на репетиторських порталах і як цим скористатися. Отже, заходимо на головну сторінку.
Ви можете вибрати «залишити заявку» на підбір репетитора, можете зателефонувати або замовити дзвінок. У цьому випадку вашим замовленням буде займатися менеджер порталу. Він сам підбере варіанти, які підходять вам, і запропонує. А ви зможете прийняти рішення про співпрацю з тим чи іншим фахівцем, виходячи із запропонованої інформації.


    Ще ви можете зайти в рубрику «репетитори» і пошукати того, хто, на вашу думку, вам підходить. Анкети репетиторів можна відсортувати по регіону, місту та району у місті і предмету, які потрібні саме вам. Ви побачите фото претендентів, вартість послуг, коротку інформацію про спеціалізацію і коротке резюме претендента.


   Якщо інформація зацікавила, ви вибираєте кнопку «детальніше» і можете ознайомитися з розгорнутою анкетою, там є місце занять, освіта, досвід роботи, відгуки замовників обраного репетитора. З кожним репетитором можна зв'язатися, залишивши заявку на співпрацю саме з цим фахівцем.


    Менеджер порталу зв'яжеться з вами, уточнить всі дані і, якщо репетитор вільний, дасть телефон фахівця. Ви зможете провести співбесіду і взяти на роботу репетитора або попросити выд менеджера інший варіант. Все це схоже на роботу фахівця з підбору кадрів, який обирає співробітника на вакансію. Ви відкрили вакансію і шукаєте спеціаліста. Пам'ятайте, що чим більше варіантів, тим більше шансів знайти того викладача, який зможе допомогти вашій дитині відчути радість пізнання і зробить її життя в школі більш благополучним.

Читайте також: Створено Асоціацію репетиторів України

 

Автор: Руденко Олександра В'ячеславівна

 

 

Опубліковано:

2016-03-23

Розділ: Шкільна освіта